Монодієта – це такий вид дієти, який передбачає харчування певною групою продуктів. Наприклад, є яблучна, кефірна, рисова, гречана і навіть шоколадна дієти. Вона передбачає різке обмеження харчування. Меню базуватиметься лише на одному або кількох продуктах.
Основною перевагою усіх монодієт є швидке зниження ваги. Крім того, як основний інгредієнт можна вибрати улюблений продукт. А головний мінус монодієти – втрачена вага швидко повернеться, якщо постійно не дотримуватись помірного харчування.
Гречана дієта
Гречана дієта – це різновид монодієти, при якій дозволено вживати обмежений набір продуктів.
В меню входить гречана крупа, приготовлена виключно певним чином (необхідно взяти крупу, залити окропом, а потім залишити на ніч, щоб вона настояла; вживати приготовлену таким чином гречку можна у будь-якій кількості, але без спецій та солі), а також кефір, вода та чай (краще обрати зелений).
Цей вид дієти поширений з кількох причин:
– Гречка вважається суперфудом. У ній багато рослинного білка та мінералів, життєво важливих для організму;
– Підвищує імунітет, ормалізує роботу ШКТ та печінки;
– Гречка легко готується.
Залежно від тривалості дієти можна позбутися різної кількості кілограмів. За 2-3 дні найчастіше відзначають втрату 3-4 кг, за 7 днів – близько 4-5 кг. Але треба пам’ятати: такий результат недовговічний. Причина в тому, забираються швидкі вуглеводи, які затримують воду в організмі. Перестаєте їх їсти – і вода “відходить”. Але жиру це не стосується.
З медичної точки зору вважається, що жодний продукт сам не може повністю покривати всі потреби організму для забезпечення нормальної життєдіяльності.
Рисова дієта
Рисова дієта – це дієта з високим вмістом складних вуглеводів, низьким вмістом жирів та натрію.
Суть цієї методики в тому, що потрібно кілька днів поспіль вживати рис, зварений на воді без солі, спецій, цукру, олії та інших добавок.
Під час рисової дієти обов’язково потрібно пити багато води, щонайменше 45 — 50 мл на 1 кг ваги. Але не можна пити одночасно з прийомом їжі — має бути перерва хоча б 25—30 хвилин. Вода має бути без газу, можна пити мінеральну.
Перед тим, як приступити до дієти, краще заздалегідь підготуватися. Для цього протягом двох днів до початку дієти слід вживати по 3-4 ложки відвареного рису. Робити це потрібно на голодний шлунок.
Рис – продукт з низькою поживністю, і, роблячи його основою монодієти, потрібно пам’ятати, що організм не отримуватиме необхідну кількість калорій на день. Рисова дієта не містить рекомендованої норми білка, яка повинна забезпечуватися за рахунок споживання різноманітної їжі. Це може призвезти до постійної втоми, втрати м’язової маси, ламкості нігтів та волосся, постійного почуття голоду, частих інфекційних хвороб.
Кефірна дієта:
Кефір відноситься до тих продуктів, які знають і полюбляють всі люди, що хоч інколи були на дієті. Цей кисломолочний напій дозволяє вгамувати відчуття голоду, але через свою малу калорійність не залишається в організмі у вигляді жирових відкладень. Кефір сприяє очищенню кишечника, в результаті чого травлення приходить у норму.
Для того, щоб кефірна дієта дала результат, потрібно використовувати 1% кефір (40 ккал в 100 г). Властивості його такі ж, як і в 2.5% (55 ккал на 100 г), а жирність і калорійність менше.
Також, щоб дієта переносилася легше, напій можна їсти чайною ложкою, розділивши всю добову норму на 5-6 прийомів. Існують різні варіації такого методу схуднення, але оптимальним вважається триденне голодування на кефірі, а найефективнішим – тижневе.
Звичайно, кефірна монодієта, корисна, але бездумно дотримуватися її рекомендацій не варто. Починайте дієту поступово, спочатку 1 день на місяць, а якщо будете добре почуватися, то можна продовжити її на 3 дні.
Молочна дієта:
Молочна монодієта передбачає вживання 1 літра молока протягом дня, яке ділять на 7 прийомів. За день вдасться скинути від 500 р до 1 кг.
Залежно від індивідуальних особливостей організму, цифри можуть змінюватись.
Дозволено пити воду. Молочна дієта розрахована максимум на 3-4 дні.
Не забувайте, що перш ніж почати дієту, необхідно проконсультуватися з лікарем. |