Геркулесова дієта

Геркулесова дієта — одна з так званих “монодієт“, а це означає, що протягом певного часу людина споживає лише конкретний продукт. Як і будь-яку швидку дієту, не варто розглядати її як панацею від ожиріння або сподіватися, що скинуті кілограми ніколи не повернуться. Її слід взяти до уваги для тих, кому потрібно скинути кілька кілограмів, і хто при цьому — як під час дієти, так і поза нею — відводить час спорту та загалом веде здоровий спосіб життя.

Вівсяна каша очищує організм. Крім того, вона добре насичує, її можна споживати у необмеженій кількості, що позбавляє від відчуття голоду. Плюси вівсянки:

  1. Це складні вуглеводи, які якісно насичують. Коли людина споживає лише прості вуглеводи (наприклад, пироги, які, здається, жирні і калорійні), порції отриманого “палива” вистачає дуже ненадовго.
  2. Геркулес містить велику користь. Вітаміни Е, РР, групи В, кальцій, магній, фосфор, залізо, калій, цинк і таке інше. Ці речовини позитивно впливають на стан здоров’я.
  3. Включення геркулеса до раціону допомагає при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, сприяє зниженню холестерину та очищенню судин.
  4. Наявність цієї каші в щоденному меню допомагає покращити стан шкіри та нігтів.

Як і будь-яка монодієта, “Геркулесова дієта” швидко набридає, і тоді ймовірний зрив. Крім того, організм не отримує ряд вітамінів, мікроелементів та інших необхідних поживних речовин. Оскільки дієта коротка, після її закінчення вага може повернутися, особливо якщо раптово змінити режим харчування. На вівсянці складно набрати добову мінімальну кількість калорій (1500 ккал за рекомендацією ВООЗ), тому збільшується обмін речовин. Дієта протипоказана людям, схильним до запорів. Перед її початком необхідно поговорити з лікарем.

Перший варіант дієти жорсткий і не дозволяє відступів. Вівсянку слід готувати на воді, заборонено додавати цукор, сіль, мед або фрукти (об’єм порції вівсянки визначає сама людина). Між прийомами їжі слід дотримуватися однакових пауз. Режим пиття такий: 1,5-2 л чистої води без газу, також можна пити зелений чай. Лише за цих умов спостерігається помітний результат, в середньому вдається збросити 2-4 кг за тиждень.

Другий варіант — полегшений, але теж не простий. Геркулес, залитий або заварений на воді, без солі і цукру, можна поєднувати з фруктами, не містять крохмал (хороший варіант — зелені яблука, 1-2 на день), доповнювати його обезжиреним кефіром або йогуртом, звісно, без будь-яких добавок. Допускається трошки меду. І обов’язково вода і зелений чай. Результат буде менше, ніж в першому варіанті, але організм встигає відпочити від шкідливої їжі, вирівнюється травлення і, звісно, зникає пара кілограмів.

Приклад сніданку: заварений з вечора геркулес, натерте зелене яблуко, чашка зеленого чаю (не пакетованого).

Приклад обіду: вівсянка, залита обезжиреним кефіром, з ложкою меду.

Приклад вечері: порція каші, половина дозрілого грейпфрута, чашка зеленого чаю.

У перервах — вода, зелений чай.

Геркулесова дієта не повинна раптово переходити на звичайний раціон. Вихід з неї потрібно здійснювати поступово. Бажано перші кілька днів до звичайного складу продуктів додавати кисломолочний сир, бульйон, курячу грудинку, а потім вже переходити до більш різноманітного меню.

Але! По-перше, протягом тижня і більше не споживати цукор, жирне, копчене, алкоголь та газовані напої.

По-друге, у меню повинні переважати фрукти, овочі, кисломолочні продукти, риба, а не солодощі, борошняне та жирне м’ясо. Це дозволить тривалий час утримувати отримані від геркулесової дієти результати.

В ідеалі, правильне харчування повинно стати способом життя, а не тимчасовим вирішенням проблем.

Порада 1. Стежте за відчуттям ситості, інакше захочеться заборонених продуктів.

Порада 2. Дієта може спричинити запор, щоб зменшити ймовірність цього, пийте достатньо рідини (не менше 4 склянок води на день).

Порада 3. Щоб витягнути з овсянки максимум користі, потрібно залити цільні пластівці кип’ятком і залишити до набухання. Приблизно через 10 хвилин каша готова до вживання.