- Принцип фруктової дієти
- Плюси і мінуси фруктової дієти
- Приблизне меню фруктової дієти
- Корисні поради
Фруктова дієта — це різновид веганської дієти, при якій учасники споживають переважно (або виключно) фрукти. У фруктовій дієті від 50% до 75% споживаних продуктів складають сирі фрукти, що робить цю дієту однією з найсуворіших, при якій високий ризик недоїдання, незважаючи на поживні якості більшості фруктів.
Причини для переходу на фруктову дієту відрізняються серед послідовників, але основними мотиваторами вважаються здоров’я та/або релігійні, моральні або етичні міркування.
Принцип фруктової дієти
Фруктова дієта для схуднення передбачає споживання 1,25 кг фруктів та ягід щодня. Важливе зауваження! Виключно свіжих фруктів. Сухофрукти, а тим більше консервовані варення-компоти, при цій дієті недопустимі. А ось свіжовичавлений сік дозволяється, але в помірних кількостях. Найкраще пити воду або трав’яні чаї, підсолоджені тим самим соком. Кава також знаходиться під забороною, тому пристрасним любителям кави доведеться на деякий час відмовитися від улюбленого напою.
Фруктова дієта для схуднення не вимагає підрахунку калорій, необхідно лише не перевищувати допустимі 1,25 кг продуктів на день. Тому цю дієту можна віднести до категорії простих. Проте, варто виявити розсудливість і звести споживання бананів та винограду до мінімуму, адже в них занадто багато цукру, і схуднути, вживаючи лише їх, не вийде.
Плюси і мінуси фруктової дієти
Плюси
- Сприяє вживанню цільних, поживних продуктів
- Допомагає підтримувати водний баланс
- Корисна для насичення
Мінуси
- Ризик дефіциту поживних речовин
- Ризик ускладнень для здоров’я
- Обмежувальна
- Може сприяти розвитку карієсу
Хоча фруктова дієта дійсно має певні поживні переваги, у неї є й серйозні недоліки.
Оскільки у фруктах зазвичай мало жиру і багато води, ви можете споживати їх у великій кількості з відносно низькою калорійністю. При фруктовій дієті вам доведеться споживати багато їжі, щоб задовольнити свої потреби в калороріях, що ефективно сприяє насиченню.
Фрукти містять багато поживних речовин, вони не забезпечують усіх необхідних для здорового та збалансованого харчування нутрієнтів, фруктова дієта є вкрай обмежувальною. Споживання тільки або переважно фруктів може швидко набриднути і призвести до тяги до інших продуктів.
Хоча фрукти є корисним вибором для збалансованого харчування, споживання тільки фруктів збільшує споживання цукру. Високий вміст цукру у фруктах підвищує ризик розвитку карієсу. Деякі кислі фрукти, такі як апельсини та ананаси, можуть роз’їдати зубну емаль, якщо вживати їх занадто часто.
Приблизне меню фруктової дієти
Приблизне меню фруктової дієти може виглядати наступним чином:
Сніданок:
Почніть день з порції фруктів вагою 250 грамів. Можете з’їсти їх у чистому вигляді або приготувати салат, заправлений фруктовим соком. Цукор у салат додавати не можна, але кориця буде дуже доречною. Вона не тільки допоможе урізноманітнити смак, але й сприятиме розщепленню жирів в організмі.
Обід:
На обід приготуйте теплий фруктовий салат. Як виняток, можете дозволити собі моркву – тонко натерту з шматочками яблук – вона зможе трохи урізноманітнити раціон.
Вечеря:
На вечерю підготуйте 300 г фруктів. Врахуйте, що ківі та червоний виноград містять речовини, які приглушують апетит, тому їх краще їсти на ніч, щоб не прокидатися від голоду.
Перекус:
Як перекус ідеально підійдуть будь-які фрукти. Можете приготувати з них смузі або сік. Пам’ятайте, що кілька невеликих порцій, розподілених протягом дня, краще, ніж три великі прийоми їжі.
І так, фруктова дієта вимагає від того, хто худне, певної сили волі та суворої дисципліни. Але результат того вартий. А легкі заняття фітнесом тільки допоможуть його закріпити та зробити більш помітним.
Корисні поради
Поради при дотриманні фруктової дієти
- Не варто переїдати, навіть якщо ви їсте дозволені фрукти.
- За відгуками, фруктова дієта буде значно ефективнішою, якщо протягом дня випивати 2-2,5 літра рідини. Клітковина, що міститься у фруктах, від води набухає і виводиться з організму разом зі шлаками.
- Не рекомендується вживати виноград, оскільки він містить багато цукру. Меню фруктової дієти повинно складатися з різноманітних фруктів. Банани можна їсти, але не більше одного на день.
- Робіть акцент на свіжих фруктах, а ось консервовані краще зовсім не вживати, оскільки вони містять велику кількість цукру. Тушковані фрукти також небажані, оскільки в тушкованих стравах багато калорій і мало вітамінів.
- В раціоні фруктової дієти обов’язково повинні бути яблука, груші, персики та цитрусові (грейпфрути, апельсини, мандарини). Обов’язкові свіжовичавлені соки.
Не забувайте, що перш ніж почати дієту, необхідно проконсультуватися з лікарем. |