Дієта на ківі

  1. Різновиди дієти
  2. Переваги дієти
  3. Протипоказання
  4. Меню дієти на ківі

В останній час набирають популярність монодієти, слідуючи яким, за тиждень можна скинути 5–7 кілограмів зайвої ваги. Однією з таких є дієта на ківі. Ківі — екзотичний фрукт, який містить багато цінних мікро- та макроелементів: натрій, кальцій, калій, залізо, цинк, фосфор, марганець; вітаміни групи В, РР, А, Е, С, К. А ще в киві багато органічних кислот і харчових волокон.

Якщо регулярно вживати цей плід, можна зміцнити імунну систему і захисні функції організму, поліпшити емоційний стан. Також ківі позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, органів дихання і травлення, знижує ризики розвитку патологічних процесів сечокам’яної хвороби.

Ківі — природний жироспалювач, тому його часто включають у раціон людей, які худнуть. В його складі велика кількість вітаміну С і флавоноїдів, які допомагають організму розщеплювати жирові клітини, перетворюючи їх в енергію. Однак вводити ківі в меню потрібно поступово, щоб не виникли проблеми з функціонуванням шлунково-кишкового тракту.

Калорійність плоду — всього 40 ккал на 100 грамів свіжого продукту. Зрозуміло, що просто вживаючи киві, схуднути не вдасться. Щоб скинути зайві кілограми, потрібно ретельно переглянути решту раціону. Тому не варто розглядати цей фрукт як чарівний засіб, що допоможе нормалізувати вагу.

Найкоротший метод схуднення з активним використанням ківі триває 2 дні, протягом яких можна скинути 1-2 зайвих кілограми та вивести з організму надлишкову рідину. Це відмінний спосіб підкоригувати фігуру перед важливою подією або після щедрого застілля. Протягом цих двох днів слід дотримуватися строгого раціону, який передбачає споживання 1,5-2 кг ківі щодня. Бажано дотримуватись принципів дробного харчування. Трапези повинні бути однаковими за обсягом і рівномірно розподіленими по часу. Можна провести один розвантажувальний день на такому раціоні.

Якщо потрібно схуднути більш помітно, можна звернутися до дієти, дотримуватись якої рекомендується протягом 7 днів. Як правило, за цей час тіло втрачає не менше 3-4 кг зайвої ваги. При хорошому самопочутті та бажанні ще трохи трансформувати фігуру цей варіант дієти на ківі можна продовжити. Але фахівці категорично не рекомендують дотримуватись такої дієти понад дев’ять днів. До списку продуктів, від яких слід відмовитися, відносяться цукор і всі солодощі, здобна випічка, фастфуд, напівфабрикати, алкогольні напої, кава і чорний чай, газовані напої. Основу раціону, окрім ківі, рекомендується складати з курячого м’яса без шкіри, пророщеної пшениці, манки, риби, курячих яєць, молока і нежирного сиру, натурального йогурту, фруктів і овочів (бажано не крохмалистих), різної зелені, зеленого чаю і трав’яних настоїв. Необхідно пити достатню кількість чистої води щодня. Обирайте ту їжу, яка вам до вподоби, і вживайте її протягом 5 денних перекусів. Не переїдайте і не їжте за 3 години до сну. Інші продукти, не включені до списку заборонених, можна вживати помірно, обираючи найбільш корисні. Оскільки додавання цукру в страви та напої заборонено, можна використовувати невелику кількість (1-2 ч. л.) натурального меду.

Подібний результат щодо зниження ваги дає другий варіант тижневої дієти на ківі. Раціон цього методу також передбачає п’ятиразове харчування. Але в цьому випадку прописано конкретне меню, основою якого, крім ківі, є такі продукти: вівсянка, гречка, рис, нежирне м’ясо, яблука, ягоди, овочі, нежирний кефір і йогурт, сухофрукти. Розробники цього способу схуднення дозволяють випити чашечку кави або чорного чаю тим, кому важко обійтися без цих напоїв, але наполегливо рекомендують робити це до обіду і не додавати в них цукор, вершки та інші калорійні добавки.

3-4 зайвих кілограми (а при додаванні спорту – до 7) можна скинути за допомогою двотижневої дієти на ківі. Згідно з її правилами, потрібно чергувати денні раціони харчування з певним списком продуктів. У перший день меню складається з 9-10 ківі, бутерброда з цільнозернового хліба та шматочка твердого несоленого сиру, вареної курячої грудки, нежирного сиру (до 250 г) і порції не крохмалистого овочевого салату. У другий день дозволено з’їсти до 10 плодів ківі, шматочок житнього хліба, варені або смажені на сухій сковороді курячі яйця (2 шт.), до 300 г вареної або парової нежирної риби, кілька невеликих шматочків курячої грудки (без використання масла при приготуванні), 2-3 свіжих помідори. Перед сном, при сильному відчутті голоду, можна випити склянку нежирного кефіру або з’їсти кілька столових ложок сиру мінімальної жирності.

Якщо ви не поспішаєте схуднути і вас влаштовує поступове, але максимально корисне для здоров’я зниження ваги, можна просто трохи коригувати своє харчування на користь здорового раціону. Обмежте споживання жирної та калорійної їжі, виключіть перекуси перед сном і додайте більше ківі у свій раціон. Згідно з відгуками багатьох людей, така практика, при наявності зайвої ваги, дозволяє скинути від 3 до 9 кг уже за перший місяць. Їжте ківі в чистому вигляді, додавайте в різні салати, готуйте смачні смузі, і ви, напевно, скоро будете приємно здивовані результатом.

Дуже важливо навчитися правильно вибирати ківі. Спілий плід не повинен бути твердим. Якщо злегка натиснути на ківі, має залишитися трохи помітна вм’ятина. Також ознакою зрілості є легкий аромат ягід, банана або лимона, що виходить від ківі. Правильний (тобто не перезрілий і не зелений) плід повинен мати злегка зморщену шкірку. Якщо ви все ж придбали недозрілі ківі, ситуацію можна виправити. Для цього помістіть ягоди в темне місце для “відпочинку”. Такий спосіб дозволить вам швидко отримати готові до споживання ківі.

  • Смачний фрукт: Споживати його в великій кількості приємно та корисно. Завдяки багатому вітамінами та мінералами складу цей плід дозволяє організму швидко насичуватися і не відчувати голоду.
  • Багатство мікро- та макроелементів: Ківі містить велику кількість корисних речовин та клітковини, що допомагає підтримувати організм під час дієти.
  • Швидке зниження ваги: Споживаючи китайський агрус у системі дієти, можна за кілька днів позбутися 2-3 зайвих кілограмів.
  • Вагітність: В цьому випадку організм повинен отримувати повноцінне харчування. Однак розвантажувальний день на ківі може бути корисним навіть під час вагітності.
  • Годування грудьми: При грудному вигодовуванні краще відмовитися від цієї дієти, оскільки велика кількість плодів може викликати у дитини алергію.
  • Алергічна реакція: Перед тим як розпочати розвантажувальний день на будь-яких фруктах, потрібно перевірити, чи організм сприймає цей продукт. Якщо після його споживання шкіра залишається чистою, можна поступово збільшувати кількість плодів, що споживаються за день.
  • Цукровий діабет: При високому рівні цукру в крові краще уникати дієти на ківі, оскільки цей плід багатий фруктозою.
  • Проблеми з ШКТ: При загостренні захворювань шлунка дотримуватися цієї дієти не можна.

Приклад раціону харчування тижневої дієти на ківі (1-й варіант)

День 1

  • Сніданок: «салат краси», що складається з вівсяних пластівців, шматочків грейпфрута, ківі, яблука та пророщених зерен пшениці, заправлений натуральним йогуртом низької жирності.
  • Перекус: коктейль, до складу якого входять грейпфрутовий та апельсиновий соки, мінеральна вода та невелика кількість подрібнених пророщених зерен пшениці.
  • Обід: кнелі з манної крупи та склянка молока.
  • Полуденний перекус: коктейль з 200 г плодів ківі, склянки нежирного кефіру або йогурту та невеликої кількості подрібнених горіхів (добрим вибором будуть фісташки).
  • Вечеря: 2 ківі; творог (приблизно 50 г); шматочок дієтичного хліба, який можна змастити тонким шаром вершкового масла; склянка домашнього йогурту з додаванням пшеничних проростків.

День 2

  • Сніданок: два варені або смажені без масла курячі яйця; склянка йогурту з додаванням пророщених зерен пшениці або кілька столових ложок творога з додаванням ківі та будь-яких фруктів.
  • Перекус: запечене яблуко.
  • Обід: парова куряча грудка; салат з білокачанної капусти та огірків.
  • Полуденний перекус: склянка кефіру, змішаного з пророщеними зернами пшениці.
  • Вечеря: коктейль з збитого творога та ківі.

Примітка: Меню решти днів складайте, спираючись на ці приклади та наведені рекомендації.

Приклад раціону харчування тижневої дієти на ківі (2-й варіант)

Понеділок

  • Сніданок: порція приготованої на воді вівсянки з додаванням чорносливу; хлібець з висівок з шматочком сиру низької жирності.
  • Перекус: ківі та яблуко, заправлені нежирним йогуртом.
  • Обід: грибний суп без зажарки, приготовлений на постному м’ясному бульйоні; парове куряче філе без шкіри; приблизно 100 г пюре з кабачків.
  • Полуденний перекус: 2 ківі.
  • Вечеря: нежирний творог (2-3 ст. л.), перемішаний з шматочками ківі та яблук; трав’яний або зелений чай.
  • Перед сном: смузі з нежирного кефіру або пустого йогурту та ківі.

Вівторок

  • Сніданок: гречка з некрохмальними овочами; зелений або трав’яний чай з шматочком лимона; 1-2 галетні печенька.
  • Перекус: салат з полуниці та ківі, який можна заправити вершками жирністю до 5% (не більше 1 ст. л.).
  • Обід: піала овочевого супу без зажарки; парова яловича котлета; пара сирих або запечених овочів.
  • Полуденний перекус: 2 ківі.
  • Вечеря: рагу з кабачків та кольорової капусти; шматочок твердого несоленого сиру; зелений чай.
  • Перед сном: до 200 мл кефіру низької жирності.

Середа

  • Сьогодні рекомендовано провести розвантажувальний день, під час якого бажано вживати лише ківі та нежирну кисломолочну продукцію в кількості, необхідній для задоволення голоду.

Четвер

  • Сніданок: порція запіканки з нежирного творожка та ягідного міксу; чай/кава.
  • Перекус: 2 ківі.
  • Обід: овочевий суп, основним інгредієнтом якого рекомендується зробити капусту; шматочок відварної риби з порцією тушкованої капусти.
  • Полуденний перекус: смузі з нежирного кефіру, полуниці та ківі.
  • Вечеря: кілька столових ложок рисової каші; зелений чай з 1-2 галетними печеньками.

П’ятниця

  • Сніданок: вівсянка з додаванням кураги або інших сухофруктів; чай/кава з шматочком твердого сиру.
  • Перекус: салат з груші та ківі, заправлений нежирним кефіром.
  • Обід: постний суп з локшиною з твердих сортів пшениці; рагу з філе кролика та овочів (загальна вага порції не більше 150 г).
  • Полуденний перекус: 1-2 ківі.
  • Вечеря: 100 г нежирного творожка з шматочками ківі та ягідного міксу; цільнозерновий хлібець; трав’яний або зелений чай.
  • Перед сном: склянка нежирного йогурту з кількома шматочками ківі.

Субота

  • Сніданок: паровий омлет з двох курячих яєць; чай або кава.
  • Перекус: 2 ківі.
  • Обід: піала нежирного рибного бульйону; парова яловича тефтелька та пара столових ложок рису.
  • Полуденний перекус: салат з дині та ківі.
  • Вечеря: порція мультизлакової каші; цільнозерновий хлібець і чай.
  • Перед сном: смузі з ківі, груші та пустого йогурту.

Неділя

  • В завершальний день дієти плавно переходьте до звичного раціону, але уникайте жирної, смаженої, солодкої, соленої, маринованої та висококалорійної їжі.

Приклад раціону харчування двотижневої дієти на ківі

День 1

  • Сніданок: бутерброд з цільнозернового хліба з шматочком несоленого сиру; 3 ківі; варене яйце; несолодкий чай або кава.
  • Перекус: ківі.
  • Обід: відварна куряча грудка та овочевий некрохмалистий салатик; 2 ківі.
  • Полуденний перекус: ківі.
  • Вечеря: нежирний творог з додаванням двох ківі; зелений чай без цукру.

День 2

  • Сніданок: смажене без масла яйце з шматочком житнього хліба; чашка пустого чаю або свіжовичавлений сік; 2 ківі.
  • Перекус: ківі.
  • Обід: 300 г парової риби з 2-3 помідорами; 2 ківі; склянка улюбленого соку або чай/кава без цукру.
  • Полуденний перекус: ківі.
  • Вечеря: салат з вареного яйця, двох ківі та кількох шматочків відварної курячої грудки.

Примітка: Чередуйте ці денні раціони. Перед сном, якщо голодно, вживайте нежирний кефір або кисломолочний сир.