- Користь йогурту
- Вплив кисломолочних продуктів на основі біфідокультур на здоров’я
- Які йогурти корисніші?
- Меню йогуртової дієти
- Протипоказання йогуртової дієти
- Переваги йогуртової дієти
- Недоліки йогуртової дієти
Дієта на біфідобактеріях по праву вважається однією з найздоровіших. Раціон на основі йогурта допомагає скинути зайві кілограми за досить короткий час, забезпечивши попутно бадьорість і налагодивши травлення. Мабуть, немає жодної системи органів, яка б не відчувала позитивних змін при систематичному включенні йогурту в раціон.
Завдяки дієті на йогурті можна схуднути на 4-5 кілограмів за тиждень. При цьому, дієта на йогурті збалансована, і її дотримання не зашкодить здоров’ю. Автором йогуртової дієти є лікар Зейк, який у 1930-х роках допомагав пацієнтам елітного швейцарського санаторію позбутися зайвих кілограмів за допомогою цієї дієти. Тривалість дієти на йогурті — десять днів.
Користь йогурту
Йогурт — продукт, який містить достатню кількість вуглеводів, жирів і білків. У ньому можна знайти вітаміни В, А, С і РР, а також цинк, фтор, магній, калій, кальцій, залізо, мідь, молібден, сірку, йод, марганець, хлор, селен, хром та інші елементи.
Йогурт зміцнює імунітет, пригнічує ріст шкідливих грибків, покращує засвоєння корисних елементів (зокрема, групи В), нормалізує травлення, покращує обмінні процеси. А ще цей продукт не викликає алергії, оскільки в ньому містяться природні ферменти. Тому вживати йогурт можна навіть тим, хто не переносить молоко.
Вплив кисломолочних продуктів на основі біфідокультур на здоров’я
- Стан ШКТ. Лактобактерії активно заселяють кишечник, витісняючи при цьому хвороботворні бактерії. Ця властивість часто використовується при лікуванні антибіотиками та профілактиці дисбактеріозу. Окрім цього, біфідобактерії зменшують ризик виникнення діареї, запорів, підвищеного газоутворення, вважаються також одним з факторів, що перешкоджають розвитку раку кишечника; при підвищеній кислотності або хронічному розладі шлунка полегшують стан і пом’якшують больовий синдром.
- Нейтралізація та виведення токсинів. Молочна кислота знижує реакцію рН у кишечнику, а в такому середовищі не виживають гнильні мікроорганізми, що виділяють отруйні продукти життєдіяльності всередині ШКТ. Тим самим запобігається постійне ендогенне отруєння організму, що добре позначається як на процесах травлення, так і на загальному самопочутті людини.
- Покращення формули крові. Регулярний прийом продукту балансує співвідношення елементів крові, стимулює оновлення основних структур: лімфоцитів, еритроцитів та цитокінів. Також знижується можливість різких стрибків кров’яного тиску у людей, схильних до нападів гіпертонії.
- Імунна система. При систематичному надходженні біфідобактерій зростає кількість клітин-кіллерів та гамма інтерферону, які блокують розвиток вірусів, доброякісних і злоякісних утворень.
- Опорно-рухова система. Значно знижується ризик появи остеопорозу через високий вміст кальцію, який засвоюється повніше, ніж кальцій з інших молочних продуктів.
- Репродуктивна система. Бактерії, що містяться в йогурті, успішно борються з збудником вагінальної молочниці — бактерією Candida Albucans, успішно конкуруючи з нею за середовище життєдіяльності та витісняючи її з мікрофлори організму.
- Краса та молодість. Зміцнюється структура нігтьових пластин; через нейтралізацію токсинів у кишечнику шкіра стає чистішою, гнійничкові висипання і алергічні висипи на шкірі з’являються рідше; випадіння волосся зводиться до мінімуму.
Які йогурти корисніші?
Йогурт — це продукт заквашування молока після пастеризації, під час якої вбиваються всі потенційні хвороботворні мікроби. На другому етапі технології приготування в молоко додається культура у вигляді закваски і в теплій середовищі відбувається його ферментація. Чим довше час витримки в теплі, тим кислішим і густішим стає кінцевий продукт через те, що бактерії виробляють молочну кислоту.
Найкращим варіантом для йогуртової дієти буде використання натурального кисломолочного ласоща домашнього приготування, тому що його користь безпосередньо залежить від терміну зберігання: вже на другий день після приготування кількість корисних бактерій падає вдвічі, і так далі в арифметичній прогресії. Тому найкраще пити йогурт, якому не більше 3-х днів. Вдома приготувати його можна, використовуючи йогуртницю або в мультиварці. Іноді і без використання спеціальної техніки, просто підтримуючи потрібну температуру в ретельно закутаній ємності або в термосі. Використовуючи продукт домашнього приготування, можна бути впевненим у його високій якості.
Магазинні продукти з біфідобактеріями не завжди відповідають цим вимогам. Для того щоб збільшити їх термін придатності, до ферментованого продукту додають спеціальні компоненти – стабілізатори, консерванти. Шматочки свіжих фруктів не використовуються, тому що це відразу стало б причиною скисання. Замість цього використовують консервовані ягоди або фрукти, в гіршому випадку – просто сиропи або смакові ароматизатори. Це робить їх не настільки корисними, а іноді навіть викликає алергічні реакції.
Нормалізація мікрофлори – необхідна умова будь-якої дієти. У випадку використання цього кисломолочного продукту ця умова виконується повною мірою. Крім того, завдяки високій поживній цінності йогурту, немає загрози недоотримати необхідні поживні речовини під час схуднення. Тому навіть під час досить суворої дієти не буде відчуття слабкості та виснаження.
Зелений чай
Обов’язкова умова дієт на йогуртах – щоденне вживання кисломолочного продукту, багатого на лактобактерії, в обсязі не менше 500 г. Загальна кількість розділяється на порції відповідно до вимог конкретного раціону.
Під час йогуртової дієти можна пити чисту мінеральну негазовану воду, зелений чай, трав’яні настої, відвар шипшини. Звичайно, слід уникати додавання цукру до напоїв. З фруктових соків бажано вживати гранатовий, апельсиновий, грейпфрутовий, вишневий, ананасовий, яблучний. Найкраще готувати їх вдома з сезонних фруктів безпосередньо перед вживанням і без м’якоті – освітлення звільняє раціон від підвищеного вмісту пектинових речовин. Оскільки в таких соках багато фруктових кислот, які можуть подразнювати стінки кишечника і сприяти виникненню почуття голоду, їх краще розбавляти водою у співвідношенні 1:1.
Ідеальним варіантом буде приготування овочевих соків: такі напої найкорисніші й низькокалорійні. Наприклад, чудово підійде огірково-селери сок.
Алкоголь пити не рекомендується. У крайньому випадку можна вжити мінімум червоного сухого вина (краще натурального, в якості якого немає сумнівів).
На 3 дні
Суворий варіант йогуртового раціону, який за жорсткістю наближається до ефекту розвантажувальних днів. Втрата ваги за цей період становитиме 1 кг щодня. Протягом цих 3-х днів на сніданок, обід і вечерю потрібно випивати по склянці ферментованого йогурту, а на ланч, підвечірок і другу вечерю з’їдати по 1 великому яблуку. Між прийомами їжі необхідно випивати не менше 2-х літрів очищеної води: це не тільки допоможе побороти відчуття голоду при схудненні, але й забезпечить організм необхідним запасом рідини, щоб уникнути зневоднення.
Йогурт з динею
Незважаючи на те, що раціон обмежений, голод не буде надто докучати, оскільки ферментовані кисломолочні напої м’яко обволікають шлунок зсередини, і його слизова оболонка подразнюється пепсинами значно менше.
Існує другий варіант триденної йогуртової дієти. Основою такого раціону є активне вживання молочнокислого продукту з біфідобактеріями, доповненого фруктами, які сприяють розщепленню жирів.
День 1
- Сніданок: півсклянки натурального йогурту, 400 г дині.
- Обід: фруктовий салат із 1 ківі, 1 апельсина та склянки полуниці з йогуртовою заправкою.
- Вечеря: ½ грейпфрута, 200 г вареного курячого філе, капустяний салат з йогуртовою заправкою.
День 2
- Сніданок: порція мюслі з ягодами на йогурті.
- Обід: 1/3 середнього ананаса, склянка йогурту.
- Вечеря: 3 мандарини, 200 г вареної індичої грудки, листовий салат з йогуртовою заправкою.
День 3
- Сніданок: 300 г м’якоті кавуна, склянка натурального йогурту.
- Обід: бананово-полуничне пюре з яблучним соком.
- Вечеря: 200 г нежирної риби, приготованої на грилі, порція вареної брюссельської капусти, склянка йогурту.
Найжорсткіший тип йогуртового схуднення, що відноситься до монодієт, складається виключно з йогурту в раціоні. Принцип такий: всі 3 дні потрібно випивати по 600 мл напою, розділивши їх на 5 прийомів. Щодня пити 2 л негазованої води. Слід зазначити, що це досить радикальний підхід до схуднення, який, проте, дає чудові результати.
На 7 днів
Головна вимога раціону – випивати за півгодини до їжі йогурт. Запивати його гарячими напоями не можна, оскільки біфідобактерії термофобні й під впливом високих температур можуть загинути, тоді результат буде зведений нанівець. Питний режим теж зазнає змін: пити воду можна строго за півгодини до прийому йогурту, запивати їжу не можна. Такий захід дозволить приглушити апетит перед трапезою та спокійно дочекатися основної страви. Інші умови стандартні для всіх дієт: уникати смаженого, жирного, солоного, солодкого, копченого. Запивати краще зеленим або трав’яним чаєм, кава – небажана.
Йогурт і мюслі
До дозволених продуктів відносяться:
- натуральний несолодкий йогурт;
- фрукти та овочі;
- нежирні сорти м’яса;
- пісна риба (не жирних сортів);
- зелень;
- фреші;
- зелений і трав’яний чай, питна негазована вода.
В середньому за 7 днів можна схуднути на 5 кг.
Понеділок
- Сніданок: трав’яний настій, 2 сливи.
- Другий сніданок: склянка йогурту з жменею мюслі, салат з квашеної капусти.
- Обід: овочевий суп-пюре з кабачків, салат з помідорів і огірків з йогуртовою заправкою.
- Підвечірок: свіжовичавлений освітлений сік.
- Вечеря: 150 г тріски, огірки, десерт з йогурту і шматочків фруктів.
Вівторок
- Сніданок: півчашки некрепкого чаю, 150 г ягідно-фруктового желе.
- Другий сніданок: ½ склянки гранатового соку, розведеного водою в співвідношенні 1:1.
- Обід: порція йогуртового супу, салат з огірків, приправлений йогуртовим соусом, зелень, скроплена яблучним соусом і оливковою олією, 150 г вареної наваги, яблучний сік.
- Підвечірок: помідорний салат з йогуртовою заправкою, склянка мінеральної негазованої води.
- Вечеря: півчашки зеленого несолодкого чаю, варена спаржева квасоля, приправлена йогуртом, гранатовий сік, розведений водою.
Середа
- Сніданок: настоянка шипшини, 3 абрикоси.
- Другий сніданок: жменя сухофруктів, листовий салат з оливковою олією.
- Обід: салат з огірків, томатів, цибулі та зелені з йогуртовою заправкою, 150 г курячого м’яса, приготованого на грилі, чашка курячого бульйону, апельсиновий сік.
- Підвечірок: фруктовий салат, мінеральна вода.
- Вечеря: овочеве рагу, пара яблук, зелений чай без цукру.
Четвер
- Сніданок: 100 г ягід, жменя сухофруктів.
- Другий сніданок: 3 кільця ананаса.
- Обід: йогуртовий суп, 150 г вареної яловичини, смородиново-яблучне пюре з йогуртом.
- Підвечірок: порція варених овочів з йогуртовою заправкою.
- Вечеря: ½ грейпфрута, 150 г минтая на грилі, варена брокколі.
П’ятниця
- Сніданок: трав’яний настій, 100 г малини, 100 г сухофруктів.
- Другий сніданок: 200 г креветок.
- Обід: овочевий супчик, пісне м’ясо кролика – 200 г, салат з помідорів і руколли з йогуртом, лимонний сік, розведений водою.
- Ланч: фруктовий салат.
- Вечеря: овочеве рагу, 100 г знежиреного сиру.
Субота
- Сніданок: 2 сливи.
- Другий сніданок: мюслі на основі йогурту.
- Обід: йогуртовий суп, салат зі свіжих овочів, 2 шматочки бринзи, яблучний сік.
- Підвечірок: 2 ківі і чашка зеленого чаю.
- Вечеря: салат зі свіжої капусти з лимонним соком, апельсиновий сік, розведений водою.
Неділя
- Сніданок: ½ грейпфрута, трав’яний чай.
- Другий сніданок: 200 г сухофруктів.
- Обід: курячий бульйон, 200 г вареного курячого філе, овочевий салат – 300 г.
- Ланч: 20 г будь-яких горіхів (крім арахісу).
- Вечеря: 3 ст. л. гречаної каші без солі та масла, 2 помідори, ананасовий сік.
На 10 днів
Цикл повторення такої йогуртової дієти – не частіше 1 разу на 1,5–2 місяці, інакше після 10-денного курсу процес схуднення може сповільнитися і навіть зупинитися через звикання до стабільного раціону. За цей час можна скинути від 4 до 6 кг. Добове споживання калорій – близько 1100, дієта є досить збалансованою і не стресовою для організму. Тим не менш, перевтомлюватися надто не варто, фізичні навантаження повинні бути обдуманими, тренування бажано проводити на свіжому повітрі. У такому випадку процес відбуватиметься значно інтенсивніше. Приємним бонусом стане те, що білок, який у достатку присутній в основному продукті йогуртової дієти, служить будівельним матеріалом для м’язової маси, що забезпечить міцну структуру м’язів і відсутність в’ялості, яка часто супроводжує процес схуднення.
Йогуртовий суп
Під час такого типу харчування споживається велика кількість овочів і фруктів, проте слід пам’ятати, що серед них не повинно бути кавуна, винограду, банана, дині, груш, картоплі, буряка, оскільки ці представники рослинного світу містять багато цукрів або крохмалю, що може перешкоджати необхідному темпу обміну речовин.
Загальна умова для всіх 10 днів: за півгодини до кожного прийому їжі потрібно з’їдати по склянці йогурту.
Вечеря має відбуватися щонайменше за 3,5 години до сну.
Орієнтовна схема харчування на кожен день:
- Сніданок: півчашки теплого зеленого, трав’яного чаю або чаю ройбуш, 150 г фруктового або ягідного желе, півсклянки натурального соку, розведеного водою.
- Обід: йогуртовий суп, 100 г м’яса курки, індички, яловичини або телятини (на вибір), порція овочевого салату з зеленню, сік, розведений водою.
- Підвечірок: салат зі свіжих помідорів із заправкою з йогурту, гірчиці та мінімальної кількості солі, збитої в блендері. Трав’яний чай.
- Вечеря: варена спаржева квасоля – 200 г, півсклянки соку з водою або чашка трав’яного (зеленого) чаю.
Протипоказання йогуртової дієти
Ця дієта не має протипоказань для відносно здорових людей.
З обережністю і тільки після консультації з лікарем можна дотримуватися цієї дієти вагітним і годуючим жінкам, підліткам та хворим. Худнути на йогурті заборонено людям з індивідуальною непереносимістю цього кисломолочного продукту або іншої допоміжної продукції, що використовується в різних варіантах дієти.
Переваги йогуртової дієти
Ця дієта має низку безперечних переваг.
По-перше, збалансованість раціону, якщо говорити про тижневі та десятиденні варіанти. Також варто зазначити, що цю дієту навряд чи можна назвати несмачною. Адже вона включає в себе овочі, фрукти, ягоди та іншу смачну і корисну продукцію. Ймовірно, ви навіть не помітите, що на дієті, і при правильному настрої зможете перетворити фігуру смачно і корисно.
Навряд чи вам доведеться стикатися з відчуттям гострого голоду, навіть якщо ви виберете для себе досить суворий перший варіант йогуртового перетворення. Йогурт, навіть у невеликій кількості, обволікає шлунок, допомагаючи швидко переконати мозок у відчутті ситості і роблячи дотримання дієти максимально комфортним процесом. Науково доведено, що споживання 200 г натурального йогурту на день здатне суттєво підвищити імунітет. Речовини, що містяться в йогурті, служать помічниками і шлунково-кишковому тракту. Вони регулюють його правильну роботу і допомагають швидше реабілітуватися після перенесення інфекційних захворювань різного роду.
Йогурт відмінно діє на мікрофлору кишечника, будучи потужним профілактичним засобом проти грибкових недуг. Наявність у складі йогурту кальцію, калію і магнію допомагає в профілактиці карієсу, остеопорозу та перешкоджає виникненню гіпертонії.
Також варто відзначити, що вживання йогурту сприяє кращому засвоєнню інших речовин, що надходять з їжею. Молочна кислота, що міститься в ньому, відмінно забирає корисний кальцій з молока, яке ми п’ємо, і робить все можливе, щоб організм отримав від цього максимальну користь. Йогурт знижує шкідливий холестерин у нашому організмі.
Ну що, ви ще сумніваєтеся, що йогурт має право міцно осісти у вашому раціоні?
Недоліки йогуртової дієти
До недоліків дієти можна віднести особливу захопленість нею деяких людей, особливо бажаючих схуднути. Зробити це на ній не складно. Продовжуючи варіанти дієти довше зазначених термінів, можна скинути і більше кілограмів, але це загрожує збоями в обміні речовин і загальним ударом по організму. У зв’язку з цим і велика кількість втрачених кілограмів напевно повернеться. Тому настійно не рекомендується перевищувати рекомендовану тривалість дієти.
До труднощів йогуртової дієти багато досвідчених худнучих відносять те, що потрібно готувати цей продукт самостійно або шукати дійсно якісний його аналог. Це може зайняти деякий час і часом відбиває бажання перетворюватися таким чином.
Якщо ви харчувалися раніше дуже рясно, ймовірно, відчуття голоду все ж відчуєте в перший день-два на дієті. Але потім, як відзначають худнучі, втягнешся. Якщо перетерпіти на початку, все йде чудово.
Не забувайте, що перш ніж почати дієту, необхідно проконсультуватися з лікарем. |