- Вимоги до дієти на гірчиці
- Гірчичне обгортання для схуднення
- Гірчичні ванни
- Меню гірчичної дієти
- Переваги дієти
- Недоліки дієти на гірчиці
- Корисні поради
Гірчиця використовується в кулінарії, косметології та медицині. Вона допомагає повернути волоссю здоровий блиск, зміцнює кістки й нігті, освіжає шкіру. Цю пряність часто застосовують як засіб для покращення апетиту. Вона знижує рівень холестерину в крові та бореться із вільними радикалами в організмі. Лікарі рекомендують регулярно вживати цю спецію при лікуванні підвищеного артеріального тиску, астми та запальних процесів.

Гірчицю також використовують для профілактики раку товстого кишечника.
Вона ефективна й при схудненні, якщо приймати її внутрішньо. Секрет її дії полягає у прискоренні метаболізму в шлунку та кишечнику.
Вимоги до дієти на гірчиці
Позбутися кількох зайвих кілограмів вам може допомогти триденна гірчична дієта. Якщо ви хочете скинути більше ваги й почуваєтеся комфортно, можете продовжити дієтичний курс. Просто повторіть наведене нижче меню ще на 3 дні. Однак у будь-якому разі не слід дотримуватися такої методики схуднення довше шести днів, щоб не наражати на ризик своє здоров’я. Щоденне зниження ваги складатиме приблизно 500 г.
Харчуватися потрібно чотири рази на день через рівномірні проміжки часу. Основу раціону становлять варені курячі яйця, овочі, кисломолочні продукти, низькокалорійний хліб, пісна ковбаса або м’ясо, гірчиця. Вживання цукру, солодощів, білого хліба та алкоголю суворо заборонено. Під час дієти добовий обсяг випитої води слід збільшити до 2-2,5 літра. Також дозволено пити чай або каву, але без будь-яких добавок.
Гірчичне обгортання для схуднення
Підсилити ефект дієти та зробити тіло привабливішим і підтягнутішим допоможе гірчичне обгортання. Воно сприяє розігріванню підшкірного жиру та його поступовому розщепленню. Для проведення процедури потрібно приготувати спеціальний склад.
Розведіть у теплій воді 2 ст. л. гірчичного порошку, додайте 1 ст. л. оливкової олії та 3 ст. л. меду. Все ретельно перемішайте. Отриману масу нанесіть на проблемні зони (наприклад, стегна, сідниці, живіт) і обгорніть звичайною харчовою плівкою. Зверху надягніть щось тепле – це активізує дію гірчиці та посилить ефект процедури. Через 30 хвилин змийте склад з тіла теплою водою. Після цього рекомендується нанести зволожувальний крем, щоб уникнути сухості шкіри.
Курс гірчичних обгортань складається з 10-15 процедур, які слід проводити раз на 2-3 дні. Але врахуйте, що ця процедура має протипоказання: її не можна робити при захворюваннях щитовидної залози, онкологічних хворобах, варикозному розширенні вен, алергіях, гіпертонії, а також під час вагітності.
Гірчичні ванни
Для покращення результатів схуднення можна використовувати й гірчичні ванни. Розчиніть 100-150 г гірчичного порошку в теплій воді та вилийте у ванну, температура води не повинна перевищувати 20-25°C. Важливо занурюватися в неї поступово, причому тільки нижньою частиною тіла. Приймати таку ванну слід у купальнику або білизні, а час перебування в ній не повинен перевищувати 10-15 хвилин.
Якщо вода буде гарячішою, це може викликати агресивну реакцію організму, що завдасть шкоди, а не користі. Після процедури рекомендується обполоснутися теплою водою та полежати під ковдрою хоча б пів години, щоб добре прогріти тіло.
Косметологи радять чергувати гірчичні ванни з молочно-сольовими. Для їх приготування потрібно розчинити у воді 500 г солі та 1 л молока. Але варто пам’ятати про протипоказання: такі ванни заборонені під час вагітності, грудного вигодовування, при шкірних захворюваннях, гіпертонії, алергічних реакціях та проблемах із серцево-судинною системою.
Приймати ванни можна раз на 3-4 дні. Якщо під час процедури або після неї ви відчули прискорене серцебиття, сильний свербіж чи запаморочення, слід відмовитися від такої практики.
Меню гірчичної дієти
Орієнтовне меню 3-денної дієти на гірчиці:
День 1
- Сніданок: сосиска з соусом і 1 огірок.
- Обід: нежирний бульйон, 1 склянка свіжовичавленого томатного соку, салат із курячої грудки та селери, заправлений гірчицею.
- Полуденок: кілька солоних або цибулевих крекерів із соусом.
- Вечеря: сирна запіканка, 1 склянка нежирного кефіру.
День 2
- Сніданок: 1 яйце, тост із гірчицею, 100 мл натурального йогурту, некрепка кава або чай без цукру.
- Обід: окрошка, сосиска з соусом.
- Полуденок: крекер, намазаний гірчицею.
- Вечеря: салат із сиру та болгарського перцю.
День 3
- Сніданок: 3 сирники, скибочка шинки з гірчицею, зелений чай або кава.
- Обід: овочевий суп із грибами, невелика відбивна з телячої вирізки, 200 мл свіжовичавленого морквяного соку.
- Полуденок: тост із соусом.
- Вечеря: салат із зеленої цибулі та варених яєць, 100 мл йогурту без ароматизаторів і смакових добавок.
Ця дієта протипоказана людям із захворюваннями травної системи, печінки або нирок, алергічними реакціями, запаленням легень.
Переваги дієти
Окрім зниження ваги, правильне використання гірчиці позитивно впливає на здоров’я, самопочуття та зовнішній вигляд.
- Прискорення метаболізму. Гірчичний порошок розганяє обмін речовин і сприяє схудненню. Його компоненти стимулюють швидке спалювання зайвого жиру. Завдяки сильному зігріваючому ефекту гірчиця покращує кровообіг і забезпечує краще постачання кров’ю всіх органів і тканин. Метаболізм прискорюється на 20%, що допомагає швидше зменшити масу тіла.
- Покращення травлення. Поживні речовини з риби та м’яса краще засвоюються в поєднанні з гірчицею. Правильне травлення запобігає накопиченню шлаків, токсинів та інших речовин, які можуть не лише спричиняти зайву вагу, а й негативно впливати на здоров’я.
- Легкий проносний ефект. Гірчичний порошок допомагає уникнути закрепів та здуття живота. До речі, лікарі рекомендують у разі закрепів щоранку натщесерце з’їдати 5 гірчичних зерен.
- Антибактеріальний та антиоксидантний ефект. Гірчиця допомагає боротися з бактеріями та грибками в шлунку й кишечнику. Вона містить антиоксиданти, що захищають організм від ракових захворювань. Також гірчичний порошок сприяє швидкому одужанню після ГРЗ, ГРВІ та подібних хвороб.
- Зовнішнє застосування. При нанесенні гірчичної суміші на шкіру голови зміцнюється волосся і прискорюється його ріст. Гірчичні компреси й примочки полегшують кашель і сприяють виведенню мокротиння. Гірчичні ванни корисні при застуді, бронхіті, пневмонії, ревматизмі, радикуліті. Але варто пам’ятати, що такі процедури протипоказані за підвищеної температури тіла.
Недоліки дієти на гірчиці
Гірчична дієта має багато протипоказань, тому вона підходить далеко не всім.
- Можливі побічні ефекти. Передозування гірчиці може призвести до задишки, втрати свідомості, брадикардії (уповільненого серцебиття).
- Обмежений ефект схуднення. Ця методика не призначена для кардинального перетворення фігури, а підходить лише для незначної корекції ваги.
Корисні поради
Для підсилення ефекту гірчичної дієти варто приділяти час фізичній активності – хоча б робити ранкову зарядку.
Щоб уникнути негативної реакції організму, варто дотримуватися кількох простих правил:
- Перевірте шкіру на алергію, завдавши трохи гірчиці на невелику ділянку тіла.
- Переконайтеся, що у вас немає харчової непереносимості, з’ївши трохи гірчиці та відстеживши реакцію організму.
- Використовуйте лише натуральний гірчичний порошок, оскільки в магазинних соусах міститься багато шкідливих добавок.
- Виберіть відповідний рецепт приготування гірчиці – їх безліч, і ви легко знайдете той, що вам до вподоби.
Не забувайте, що перш ніж почати дієту, необхідно проконсультуватися з лікарем. |