Дієта космонавтів

  1. Принципи дієти
  2. Переваги «Дієти космонавтів»
  3. Недоліки та протипоказання «Дієти космонавтів»
  4. Дієтичне меню
  5. Вихід з дієти
  6. Експрес дієта
  7. Корисні поради

Дієта космонавтів — одна з найрезультативніших сучасних дієт. Назва цього способу схуднення не має відношення до дієти справжнього космонавта. Ніяких тюбиків і сублімованих продуктів її раціон не включає.

Дієта заснована на обмеженні калорійності раціону харчування. Вона підходить тим, хто не може жити без м’яса і не хоче себе виснажувати тренуваннями. Страви раціону містять повноцінний тваринний білок і мало вуглеводів. При цьому для схуднення не потрібно виконувати ніяких обов’язкових фізичних вправ.

Тривалість перебування на цій дієті може становити від 10 до 20 днів, що залежить від початкової ваги. При великій надмірній вазі рекомендується дотримуватися дієти 20 днів, якщо зайва вага не перевищує 10 кг, термін слід скоротити вдвічі. Вихід з дієти повинен бути поступовим і дуже обережним: спочатку більш калорійні та звичні страви включаються у сніданок (по одній на день), через кілька днів – в обід, в останню чергу – у вечерю.

Меню «космічної» дієти побудовано на трьох принципах: обмеженні калорійності раціону до 700 ккал на добу, білковому харчуванні, різкому обмеженні надходження вуглеводів. Білки перетравлюються набагато повільніше вуглеводів, тому у худнучого довше зберігається відчуття ситості. Щоб перетравити білки, потрібна велика кількість енергії, тобто вуглеводів. Оскільки вуглеводи з їжею практично не надходять, організм починає «добувати» енергію з жирів. У цьому і полягає суть дієти.

Дозволеними до вживання є білкові продукти, які містять мінімум жирів і вуглеводів: куряче філе, курячі або перепелині яйця, кефір 1% жирності або знежирений, нежирний сир, кава (без добавок), чай (бажано — зелений).

Усі інші продукти, сіль, цукор, спеції, жири та алкоголь під час дієти космонавтів не дозволені. Компенсувати дефіцит вітамінів і мінералів, що виникає під час схуднення, дозволяє прийом медикаментозних комплексних мінерально-полівітамінних препаратів.

Компенсувати нестачу рослинної клітковини в меню допомагає вживання однієї столової ложки висівок або гранульованої рослинної клітковини під час сніданку.

Основна перевага «Дієти космонавтів» – можливість значно знизити вагу за короткий термін. Небагато дієт можуть забезпечити втрату 20 кг за 20 днів. Важливо, що вага знижується за рахунок розщеплення жиру, а не за рахунок виведення з організму води та зменшення м’язової маси. Білкові продукти довго перетравлюються і мають високу енергетичну цінність, тому, незважаючи на скромний раціон, вдається уникнути мучительного відчуття голоду. До плюсів дієти належать також дешевизна продуктів та відсутність необхідності приготування складних страв.

Скромний раціон «Дієти космонавтів» швидко набридає, через що витримати її непросто. Часто з’являються підвищена втомлюваність, апатія, дратівливість і навіть непритомність. Відсутність вуглеводів і жирів може негативно позначитися на функціонуванні органів ШКТ, нирок, печінки, серцево-судинної системи, а також на стані волосся, шкіри та нігтів. Високий ризик зриву. Дієта суворо протипоказана людям із захворюваннями нирок, органів травлення, ендокринними розладами. Перед початком дієти необхідна консультація лікаря, оскільки жорсткий раціон може стати причиною серйозного погіршення здоров’я за наявності хронічних захворювань.

Меню для дієти космонавтів щодня виглядає однаково. Вибір страв невеликий. Це, з одного боку, спрощує процес приготування страв, але, з іншого боку, робить перебування на ній важким. Їсти необхідно 4 рази на день. Змінювати меню не рекомендується:

  • Сніданок — одне яйце всмятку, столова ложка висівок, склянка нежирного кефіру, чашка кави.
  • Обід — 250 г відварного філе курки, 450 мл курячого бульйону, склянка нежирного кефіру.
  • Полудень — склянка нежирного кефіру або чашка кави.
  • Вечеря — пачка нежирного сиру, склянка біфідойогурту.

Під час схуднення необхідно дотримуватися правильного водного режиму: на день треба випивати не менше 2 л води. Вода полегшує процес травлення і прискорює виведення продуктів метаболізму з організму.

Для закріплення ваги і подальшого його підтримання потрібно правильно виходити з дієти. Для цього необхідно:

  • У перший тиждень ввести прийом порції вівсянки на сніданок.
  • У другий тиждень додати трохи фруктів (не більше 100 г на день); віддавати перевагу несолодким сортам фруктів, а від бананів, хурми, дині, винограду, інжиру та цукатів краще взагалі відмовитися.
  • Уникати крохмалистих овочів (картоплі, кабачків, помідорів). Включати їх в раціон рекомендується не частіше одного-двох разів на тиждень.
  • Раз на тиждень проводити розвантажувальні дні.

Вводити овочі в меню слід обережно: кишечник повинен «запускатися» поступово. При великій кількості овочів в раціоні після тривалої перерви в їх надходженні можливі коліки і спазми в кишечнику.

Вихід з дієти часто супроводжується порушенням харчової поведінки. Воно проявляється у вигляді гострого бажання поїсти високо вуглеводних продуктів (кондитерських виробів, солодких фруктів, страв з картоплі). Якщо після дієти відразу повернутися до колишнього раціону харчування, то втрачені кілограми повернуться з надлишком.

Цей скорочений варіант дієти космонавтів розрахований всього на 2 дні. За цей час при дотриманні її правил можна втратити до 2,5 кг ваги. Меню кожного з двох днів повторюється і виглядає таким чином:

  • Сніданок — чай або кава зі столовою ложкою сухого молока.
  • Обід — варене яйце, салат із капусти, заправлений лимонним соком.
  • Вечеря — 150 г відварного філе курки з листям салату.

Сіль і цукор, як і раніше, заборонені. Між прийомами їжі нічого їсти і пити, крім негазованої води, не можна. За день потрібно випивати 2 л води.

Відгуки людей, які випробували таке схуднення, досить красномовні: за 20 днів можна схуднути на 20 кг! Перші дні, як правило, даються дуже нелегко, але з кожним днем організм все більше звикає, і дотримуватися дієтичного раціону стає простіше. Через два тижні одноманітне меню навіть без нападів голоду набридає більшості тих, хто худне, тому найпопулярнішою є 10-денна дієта космонавтів.

У гонитві за схудненням багато людей не замислюються про можливі наслідки дієти. У дієти космонавтів багато протипоказань і побічних ефектів, тому дуже важливо перед початком схуднення звернутися за консультацією до лікаря. Дотримання дієтичних принципів і їх поєднання з помірними фізичними навантаженнями та косметичними процедурами дозволить зберегти результат схуднення надовго без шкоди для здоров’я.

Порада 1. Дуже важливо дотримуватися питного режиму, випиваючи не менше 4 склянок води на день, інакше погіршення здоров’я неминуче.

Порада 2. Курку слід їсти без шкіри, оскільки в ній міститься багато жиру.