Дієта Гаврилова

Дієта Гаврилова – унікальна система ефективного схуднення, за допомогою якої можна скинути зайву вагу без виснажливих тренувань, дотримання небезпечних для здоров’я дієт і прийому таблеток для схуднення.

Вона має схожі принципи з дієтою Борменталя і неспроста. Адже автор методики – Михайло Гаврилов є керівником проекту “Доктор Борменталь”. Проте, крім психологічного впливу на схуднення, яке є основою дієти Борменталя, дієта доктора Гаврилова включає в себе багато різноманітних методик. За словами доктора Гаврилова, його техніка спрямована на психологічний вплив в більшій мірі, але схуднення неможливе без обмеження в споживаній їжі.

Голодування шкодить організму. Обмеження у споживаних продуктах незначне, передусім варто відмовитися від смаженого, солодкого, повністю виключити мучне. Щодо відвідувань спортзалу, доктор Гаврилов не настоює на цьому, він вважає, що для господині в її власній квартирі і так існує безліч способів спалювати зайві калорії вдома. Тим паче не варто змушувати себе йти на тренування у спортзал або фітнес-клуб, якщо ви не маєте бажання це робити.

Доктор Гаврилов говорить про наступні психологічні аспекти своєї методики:

  • Людина, яка худає повиннаконтролювати власні бажання та потреби в їжі.
  • Необхідно розпізнавати голод, а також значення слів “бажання” та “вага”.
  • Психокорекція фігури полягає в усуненні бажання накопичувати зайві калорії у собі.
  • Людина, яка худає повинен уявляти собі бажані форми. Дієта Гаврилова спирається на силу візуалізації бажань.

Щоб досягти стійкого результату, потрібно пройти кілька етапів.

Етап 1. Комплексне обстеження. Зайва вага не завжди є наслідком переїдання. Іноді причиною є хвороби, про які людина не підозрює. Багаторівневе обстеження виявляє можливі причини ожиріння. У випадку виявлення хвороби призначається медикаментозне лікування.

Етап 2. Індивідуальні рекомендації зі зниження ваги. Отримавши вичерпну інформацію про стан пацієнта, лікар складає програму дій. Пацієнт відвідує різних спеціалістів і проходить психологічні тренінги, які допомагають розібратися в собі. Заняття з психологом передбачають дихальну гімнастику і виконання психотерапевтичних вправ. Дієтолог складає меню на кожен день. Він підбирає правильні продукти та надає рекомендації з приготування їжі.

Етап 3. Закріплення результатів. Після досягнення потрібного результату пацієнт ще якийсь час стоїть на обліку. Проводяться контрольні обстеження. Дії лікарів спрямовані на те, щоб пацієнт не зірвався. Справа в тому, що сучасна харчова промисловість пропонує споживачеві багато продуктів, що збуджують харчові рецептори. Така їжа викликає харчову залежність – стан, при якому людина їсть не для задоволення голоду, а для підняття настрою. Задача пацієнта на цьому етапі – не піддаватися провокаціям магазинів, що пропонують смачну, але шкідливу їжу.

Методика Гаврилова акцентує увагу на індивідуальному підході до кожного , раціон харчування та меню на тиждень повинні бути складені за індивідуальною схемою, але є основні рекомендації, наприклад, не приймати їжу за 3 години до сну і робити перекуси протягом дня. Метод Гаврилова для схуднення має цілий список заборонених продуктів, серед яких цукерки, випічка, ковбаса, вершкове масло, консерви, їжа з фастфуду. Схуднення за цією методикою наголошує на тому, що кожен заборонений продукт можна самостійно замінити дозволеним.

Виходячи з цього, можна скласти приблизне меню на тиждень:

ПонеділокСніданок: вівсяна каша, білок вареного курячого яйця, салат з помідора і огірка, чашка чаю.
Обід: легкий овочевий суп, куряча грудка варена, шматочок цільнозернового хліба, салат з вареної свіжої бурякової та моркви, компот з сухофруктів.
Вечеря: шматочок риби на пару, рис, салат зі свіжої моркви, ромашковий чай.
ВівторокСніданок: шматочок парового лосося, цільнозерновий хліб, перлова каша, зелений чай.
Обід: охолоджений квасоляний борщ з низьким вмістом жирів та курячим філе, салат з вареного буряка та чорнослива, запечена картопля з травами, склянка молока.
Вечеря: варені креветки, салат з авокадо та листя салату, компот з сухофруктів.
СередаСніданок: салат з руколою, лимонним соком, креветками та перепелиними яйцями, чашка кави.
Обід: зелений борщ, тушкована кольорова капуста, салат з огірків та зелені, заправлений йогуртом, зелений чай, мармелад.
Вечеря: лобіо з квасолі та курки, творожна запіканка та склянка томатного соку.
ЧетверСніданок: омлет, салат з капусти з лимонним соком та кропом, чашка чаю та курага. Обід: червоний борщ, тушкована капуста з яловичиною, салат з китайської капусти та болгарського перцю, склянка яблучного соку.
Вечеря: рисова каша з гарбузом та молоком, чашка зеленого чаю, крекер.
П’ятницяСніданок: вівсянка з медом та шматками фруктів, чашка чорної кави.
Обід: грибний суп, рагу з тушкованих овочів з індичкою, сік з грейпфрутів.
Вечеря: творожна запіканка з ізюмом, ромашковий чай.
СуботаСніданок: перлова каша на молоці, чай зелений, шматочок твердого сиру.
Обід: уха, тушкована квасоля з томатами та індичкою, йогурт.
Вечеря: сирники з кургою, чай чорний, банан.
НеділяСніданок: рисова каша з молоком, кава та шматочок твердого сиру.
Обід: суп з фрикадельками з курячого фаршу та морквою, тушкована яловичина з кабачками, салат з квашеної капусти та клюкви.
Вечеря: сьомга запечена, стручкова квасоля тушкована, склянка молока.

В якості перекусів можна з’їсти яблуко, горіхи, нежирний кисломолочний, випити склянку кефіру або йогурту.

Склавши крок за кроком власноруч особисте меню, ви переконаєтесь, що метод Гаврилова для схуднення не змусить ваш організм голодувати, це повноцінне здорове харчування. Схуднення за методикою Гаврилова дозволяє запікати, варити, тушити та їсти продукти в сирому виді, але тільки не смажити на олії.