Детокс-дієта

Детокс-дієта – це набір правил та режим харчування, які допомагають очистити організм від шкідливих сполук, що щодня накопичуються в тілі. Дієта спрямовано поступове зниження ваги за рахунок прискорення метаболізму.

В основу лягає меню із овочів, фруктів та зелені, також рекомендується пити багато рідини, здебільшого воду та соки.

-в’яла, нееластична шкіра, целюліт

-надмірна вага, яка не знижується на звичайних дієтах

-швидка стомлюваність, знижена концентрація

-звичка переїдати чи заїдати стрес

Розпочинати детокс-дієту потрібно в період мінімальних стресів. Окрім цього, на час проведення очищення організму слід відмовитись від шкідливи звичок. Якщо вживати алкоголь або палити, то користі детокс не принесе, адже організм постійно отримуватиме порцію отруйних речовин.

Основна умова цієї дієти – це час, за який слід позбавитися токсичних речовин, а також продуктів розпаду. Детокс-дієта не несе жодної шкоди для травної системи, нирок, печінки, а навпаки допомагає їх розвантажити, виводячи токсини природним шляхом.

В результаті покращується робота травної системи, і як результат, підвищується тонус та пружність шкіри, знижуються випадки виникнення алергічних реакцій, підвищується імунітет, збільшується працездатність.

Є кілька видів цієї дієти, основні чотири, які поділяють за кількістю днів, проведених на цій дієті. Отже, буває одноденна, триденна, семиденна та десятиденна детокс-дієта. Ефект буде помітнішим і тривалішим від 10 денної дієти, проте до неї потрібна ретельна підготовка і витримати її може не кожен. Навіть будь-яка людина ​​ може користуватися одноденною дієтою, вона не вимагає особливої ​​підготовки та переноситься досить легко.

  • Одноденна дієта допомагає після свят, це свого роду розвантажувальний день.
  • Дієта, яка розрахована на 3 дні допоможе трохи позбутися набряклості і невеликої частини токсинів.
  • Дієта семиденна та десятиденна здатна запустити процес регенерації.

Якщо ви раніше ніколи не практикували таке харчування, то слід розпочати з одноденної або триденної детокс-дієти.

  • Період підготовки досить тривалий – близьки 20 ти днів. Впродовж цього терміну потрібно максимально постаратись позбутись від шкідливої їжі у своєму раціоні: копченого, жирного, смаженого, солодощів та напівфабрикатів.
  • Один або ж два рази в тиждень дозволяється з’їсти порцію пісного м’яса чи риби
  • За 10 днів до детоксу потрібно максимально переорієнтуватися на рослинну їжу. Це повинні бути свіжі овочі, фрукти соки і смузі із них.
  • Підготовка також включає відмову від алкоголю, зменшення вживання таких напоїі як чай та кава.
  • Вся їжа, яку ви вживаєте, маєбути натуральна. Чим меншої переробки піддавалася їжа. тим краще вона підходить для детоксу
  • Воду потрібно пити по наступній схемі – вранці, натще; ввечері, перед сном. А також за півгодини до прийому їжі, і через півгодини після.
  • Щодо алкоголю вже згадувалось, але також потрібно мінімалізувати вживання інших стимуляторів, у тому числі кави та чаю.

Основа раціону зниження ваги і очищення організму – їжа рослинного походження. Ідеальним варіантом вважається вживання їжі в сирому вигляді, але також допускається відварювати або запікати її.

  • Усі види капусти, а особливо – броколі. Цей низькокалорійний продукт відрізняється приємним смаком, у ньому багато вітамінів та клітковини. Можна з’їсти багато броколі, а кількість калорій у порції буде при цьому невеликою.
  • Спаржа. Це продукт з м’якою сечогінною дією, що сприяє видаленню з організму зайвої води.
  • Цитрусові, в яких безліч вітаміну С насичує організм зсередини, а ШКТ – забезпечує клітковиною.
  • Злаки. Вони багаті на вітаміни і забезпечують почуття насичення. Трохи злаків в раціоні людини, що худне, – норма, а не порушення очищаючої detox дієти.
  • Виноград. До його складу входять безліч мікроелементів До, Р, Fe, Mn, Mg. Пектин здатний виводити з організму людини важкі метали. А за всмоктування здорових речовин із продуктів відповідають ензими.
  • Банани. Це калорійний фрукт, але іноді його корисно включити до раціону, оскільки в бананах міститься досить багато магнію та калію.
  • Морська капуста. Містить у великій кількості йод, який так потрібен організму та нервовій системі.
  • Солодкий перець. Цей овоч з насиченим смаком багатий на вітаміни. Що важливо, він покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
  • Сухофрукти. Існує хибна думка, що сушені фрукти втрачають свої вітаміни, а також корисні мінерали. Їхня концентрація навіть більша ніж у свіжих фруктах. Їхнє вживання повністю відбиває бажання з’їсти, щось шкідливе. Але зловживати ними гне варто, оскільки вони досить калорійні.
  • Свіжі ягоди. Малина, чорниця, обліпиха, полуниця та інші – відмінна заміна шоколаду та печиву. Адже у них містяться вуглеводи, але калорій у ягодах набагато менше, а користі для організму – більше.

Від яких продуктів краще відмовитись?

Дієта передбачає не лише корисні продукти, а й цілковита відмова від шкідливих. До них відноситься цукор у будь-яких продуктах, здоба, смажена, маринована, солона, копчена їжа, алкогольні напої, какао, міцна кава, газована вода з додаванням цукру, хліб та будь-які солодощі, навіть печиво.

Рецепти корисних страв для детокс-дієти

Смузі з яблуком та імбиром. У блендер налийте трохи соку лайма, дрібно натертого імбиру та кубики неочищеного яблука, все збийте. Енергетичний коктейль готовий!
Смузі з банана та свіжих яблук. У блендері змішайте банан, дольки яблука, лід і 1 склянку апельсинового соку, краще свіжого. Це не тільки прекрасний перекус, але і повноцінний прийом їжі.
Цукіні на грилі. Заправка для цукіні – трохи оливкової олії, залежить від кількості цукіні, суміші прованських трав. Цукіні слід нарізати кільцями товщиною не більше 1,5 см, обваляти в заправці та обсмажити на грилі з двох боків.
Детокс-салат. Червонокачанну капусту слід подрібнити на спеціальній тертці, дрібно нарізати відварене філе курки, яблуко натерти або нарізати маленькими смужками, теж саме виконати з огірком і свіжою морквою, посипати мигдальними пелюстками. Заправка для салату: оливкова олія холодного віджиму та сік лимона.

Сніданок: Свіжий смузі з 1 яблука, невеликої селери та трохи лимонного соку.

Обід: Суп пюре із овочів, можна додати зубчик часнику, перець і петрушку.

Полудень: Бананово-полуничний смузі з невеликим яблуком.

Вечеря: Цукіні, солодкий перець, приготовлений на грилі, шматочок зернового хлібця. Настій ромашки.

Перед сном можна з’їсти запечене яблуко.

1 день:

Сніданок: Половина грейпфрута

Обід: Пропарений бурий рис із вареними овочами

Полудень: Свіжий смузі з маленького банана, ківі, а також зеленого яблука

Вечеря: Фруктовий або овочевий салат, а перед сном відварене яйце та склянка чаю з травами

2 день:

Сніданок: Мюслі з натуральним йогуртом та сухофруктами

Обід: Суп із сочевиці

Полудень: Апельсин

Вечеря: Овочевий салат, заправлений оливковою олією холодного віджиму з кропом

3 день:

Сніданок: Свіжий сік з яблука

Обід: Овочевий суп

Полудень: Кисломолочний сир із сухофруктами

Вечеря: Вівсянка, зварена на воді

Така дієта дозволяє за 3 дні схуднути на 1-3 кілограми, в залежності від початкової ваги.