Світова організація охорони здоров’я закликала вакцинуватися та носити маски через зростання захворюваності на COVID.
У грудні 2023року Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що захворюваність на COVID-19 у світі зросла на 52% за 28 днів. Загалом захворіли на коронавірус понад 850 тис. осіб.
Хороша новина в тому, що мутовані віруси COVID-19 менш небезпечні для людини, і хвороба у більшості випадків протікає у формі звичайної респіраторної інфекції без пневмонії.
Минув час “омікрону”, і його змінив новий штам “Пірола”.
“Пірола” – це варіант мутованого “омікрона”, який вірусологи назвали штамом BA.2.86. Вперше його виявили 24 липня 2023 року, а вже 17 серпня Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла “піролу” до категорії “VOС – variant of concern“. Основні відмінні ознаки нового штаму коронавірусу полягають в тому, що “пірола” має декілька мутацій і більш заразна навіть порівняно з висококонтагіозним “омікроном”
На даний момент лікарі при спостереженні за зараженими пацієнтами не виявили специфічних симптомів “пироли” і заявили, що клінічні симптоми штаму такі ж, як у попередніх підвидах.
Основні симптоми захворювання:
- знижений апетит, можлива діарея, нудота, блювання;
- висока температура тіла;
- кашель і першіння в горлі;
- можлива втрата нюху;
- загальна слабкість, озноб, ломота в тілі і головний біль.
Прогнозовано, у 2024році, з’являться нові штами коронавірусної інфекції, адже вірус “подорожує” світом і у нього з’являється можливість мутувати.
Наприкінці грудня 2023 року Всесвітня організація охорони здоров’я звернула увагу на новий підвид “Піроли” – JN.1 (наразі є лише офіційна позначка, назви йому ще не дали). Цей підвид “піроли” взимку 2023-2024 швидко поширюється в Північній півкулі, де зараз холодно. Від вже звичайних симптомів коронавірусу її відрізняють скарги пацієнтів на поганий сон і відчуття тривоги.
За інформацією ВОЗ, якщо на початку листопада 2023 року було фіксовано не більше 10% всіх випадків зараження підвидом JN.1, то в грудні вже йшлося про 43%. Він практично витіснив всі інші спадкові лінії “піроли”, саме це підштовхнуло ВОЗ класифікувати його як самостійний варіант. На другому місці за поширенням стоїть штам “еріс”, на його частку припадає 28%.
Країни, де у січні 2024 року частіше хворіють підвидом JN.1
У Європі JN.1 у грудні 2023 – січні 2024 року отримав широке поширення во Франції, Іспанії, Великобританії, де цією різновидністю захворів приблизно кожен другий пацієнт з коронавірусом.
На початку січня 2023 року МОЗ Кіпра, турбуючись про значний зріст випадків COVID-19 у країні, рекомендував негайно розпочати вакцинацію літніх людей і людей з супутніми захворюван.
Зростає числа інфікованих коронавірусом і в Індії та Сінгапурі.
Симптоми підвиду коронавірусу JN.1
Крім відомих симптомів: нежиті, кашлю, головного болю, слабкості, до списку можна додати ще два – безсоння та тривогу.
Між тим, на втрату смаку або нюху, які раніше вважалися частим симптомом COVID-19, пацієнти скаржаться рідше, ніж раніше.
Інформація є узагальненою та надається з ознайомлювальною метою. За перших ознак хвороби зверніться до лікаря. Самолікування небезпечне для здоров’я! |