7-й тиждень вагітності

7 тиждень вагітності для жінки є непростим періодом. Це початок другого місяця з моменту зачаття, тобто, термін, коли явні ознаки стають дедалі помітнішими. З’являється або посилюється токсикоз, можуть відчутно боліти груди, нерідко відзначається субфебрильна температура (37 і трохи вище). Розберемося, відбувається на цьому терміні, які явища – це норма, а які відчуття мають змусити негайно звернутися до лікаря.

Спочатку розберемося, що за термін – 7 акушерських тижнів. Якщо рахувати від моменту зачаття, то термін дорівнюватиме п’яти тижням. Справа в тому, що в акушерській практиці прийнято відраховувати термін не з моменту зачаття, а з першого дня попереднього вагітності менструального циклу.

У багатьох майбутніх мам проявляється токсикоз, їх починає нудити від різких запахів вранці.

Для сьомого тижня вагітності характерний інтенсивний розвиток тулуба малюка. Починають формуватися ручки, ніжки, шия починає відокремлювати головку від тільця, вже з’являються чіткі контури пальчиків на руках і ногах. Внутрішні органи так само не відстають у розвитку, а поступово розвиваються та збільшуються у розмірах.

При проходженні УЗД можна побачити, як у малюка формується обличчя – вже видно сформовану носову ямку, вушні раковини, що розвиваються, верхню і нижню щелепу.

Важливою особливістю вагітності на 7-му тижні є формування системи кровообігу, яка пов’язує організм матері з малюком. Починаючи з цього періоду активно розвивається головний мозок, повноцінно сформованим він вже буде до 38 тижня вагітності.

Симптоми сьомого тижня вагітності можна сплутати із загальним нездужанням. На цьому терміні більшість жінок відчувають млявість, втому, запаморочення, сонливість та дратівливість. При слабкій імунній системі жінка може захворіти на простудне захворювання або підхопити інфекцію. Така реакція організму пов’язана з активною перебудовою гормональної системи, яка змінює хід своєї роботи, виходячи з потреб малюка.

Вагітність 7 тижня може супроводжуватися першими ознаками токсикозу. Під впливом вироблення нових гормонів у жінки відбувається зміна смакових звичок: з’являється бажання з’їсти незвичайну страву або розвивається відраза до улюблених ласощів.

До сьомого тижня вагітності кожна жінка має звернути увагу на відсутність менструації. Однак якщо менструація у жінки від природи мізерна та нетривала, її можна сплутати з невеликими кров’яно-коричневими виділеннями, типовими для цього періоду.

Крім місячних здогадатися про вагітність на цьому терміні можна по болю та збільшенню молочних залоз. Ця реакція також пояснюється гормональною перебудовою.

На сьомому тижні майбутнє маля вже починає харчуватися вітамінами та мінералами з організму матері, у зв’язку з чим у жінки може різко погіршитися стан волосся, шкіри та нігтів. Іноді на цьому терміні жінки помічають розвиток пігментних плям на шкірі, що обумовлено нестачею вітамінно-мінеральних речовин.

На 7 тижні можливий розвиток різних ускладнень, найнебезпечніші з яких призводять до викидня або до того, що вагітність перестала розвиватися.

Завмерла вагітність. Іноді трапляється так, що на 7-му тижні вагітність перестала розвиватися. При завмерлій вагітності відзначається загибель плодового яйця, але при завмерлій вагітності немає ознак викидня.

Причини завмерлої на 7 тижні вагітності бувають різними, але найчастіше загибель плодового яйця спричинена інфекцією. Хронічна інфекція рідко провокує загибель ембріона, але може спричинити патологію розвитку плодового яйця.

Причиною вагітності, що завмерла, і загибелі плодового яйця може стати гормональний збій. При нестачі вироблення прогестерону порушується кровопостачання плодового яйця, що призводить до загибелі ембріона. Інші причини вагітності, що завмерла:

  • єнетичні дефекти плодового яйця;
  • тромботичні ускладнення, що порушують кровопостачання ембріона;
  • попадання в порожнину матки інфекції, що спричиняє загибель плодового яйця.

При завмерлій вагітності організм жінки не завжди самостійно відкидає загиблий ембріон. Найчастіше при вагітності, що завмерла, залишки загиблого плодового яйця залишаються в порожнині матки. Це загрожує розвитком інтоксикації, при цьому піднімається висока температура (істотно вище 37 градусів), може сильно боліти низ живота.

Небезпека завмерлої вагітності в тому, що вона може довго не проявлятися. Якщо майбутня мати регулярно відвідує лікаря, то діагностика завмерлої вагітності не становить труднощів, загибель плодового яйця можна буде запідозрити через невідповідність розмірів матки термінам, а УЗД на 7 тижні вагітності дозволить поставити точний діагноз.

Сьомий тиждень вагітності – цілком слушний час, щоб стати на облік у жіночій консультації та почати спостерігатися у гінеколога. Збільшена матка – реальний показник настання вагітності. Вже зараз майбутню матусю відправлять на здачу обов’язкового набору аналізів. Також у цей час заводиться обмінна карта – як би паспорт вагітної, в який протягом усього терміну виношування дитини заноситься результати аналізів і обстежень.

На сьомому тижні вагітності у жіночій консультації необхідно обов’язково пройти огляд не лише лікаря-гінеколога, а й інших фахівців: стоматолога, терапевта, офтальмолога. За наявності будь-яких хронічних захворювань потрібний огляд вузьких медспеціалістів.

Жінку зважать, виміряють ріст, артеріальний тиск і розмір таза, візьмуть мазок з піхви на визначення мікрофлори, аналізи сечі та калу, аналіз крові на біохімію, ВІЛ, сифіліс та гепатити. Можливі додаткові дослідження рівня прогестерону та ХГЛ (при загрозі викидня). Причому рівень ХГЛ може явно вказати лікарю, чи є якісь відхилення у розвитку ембріона цьому етапі.

На цьому терміні призначається УЗД-обстеження.

Головне зараз для вагітної – це здоровий спосіб життя, повноцінне харчування та гарний настрій. Жодних нервуваннь і стресів, адже майбутнє маля вже здатне відчувати емоції і реагувати на стан своєї матусі.

На 7 тижні вагітності потрібно збільшити калорійність вашої їжі – не менше, ніж на 300 ккал. Більше у раціоні молочних продуктів, овочів, фруктів (несолодких), нежирного м’яса та риби. Варто відмовитися від тих продуктів, які можуть провокувати здуття живота та підвищену газоутворення – капусту, горох та квасолю, сливи.