33-й тиждень вагітності

Тридцять третій тиждень вагітності відноситься до останнього триместру гестаційного періоду. У цей період відбувається активний ріст і приріст ваги плоду, а також збільшення об’єму живота та висоти стояння дна матки. Дитина в цей період активно рухається і, як правило, приймає правильне положення головкою вниз.

Вага і розміри дитини швидко збільшуються: до кінця 33-го тижня вагітності її зріст майже 44 см, а маса тіла – близько 2 кг. Хоча ваше малятко майже готове до появи на світ, процес вдосконалення маленького організму триває. Робота головних систем – центральної нервової, імунної та ендокринної – налагоджена. Зрілі легеневі альвеоли, згущуються кровоносні судини, розвиток головного мозку не припиняється.

Зовнішній вигляд плоду на 33-му тижні вагітності максимально наближений до обличчя новонародженого немовляти. Тіло стало пропорційним, а покриваючий його пух (лануго) почав зникати. Очі малятка можуть розрізняти світло, темряву і фокусуватися в різних напрямках. Вушні раковини ще не зовсім сформувалися, але хрящі стали міцніші. Ваша дитина не лише відчуває смаки, але й розрізняє запахи: наприклад, йому може не сподобатися занадто гострий аромат парфумів, про що ви одразу дізнаєтеся по ударам ніжок у живіт.

На 33-му тижні вагітності яєчка хлопчиків опускаються в мошонку. А ще на цьому терміні у діток збільшується шар первинної змазки, яка захистить їх від травм під час пологів.

Дитина досить багато рухається, але майте на увазі, що у кожного малятка активність різна. Однак існує загальноприйнята норма – не менше 10 рухів за 2 години. Якщо ви порахували більше або значно менше рухів, знадобиться консультація спеціаліста.

33-й тиждень вагітності характеризується певними змінами в організмі жінки.

Дитина активно набирає вагу, що призводить до збільшення розмірів живота та його об’єму. У зв’язку з активними рухами дитини, жінка може відчувати деякі неприємні симптоми.

Відрижка. Найчастіше виникає ввечері. Причиною може бути підвищена кислотність шлункового соку або загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Судоми. З’являються періодично і можуть свідчити про недостаток кальцію або магнію в організмі. Важкість чи болі в поперековій області. Можуть виникати при положенні “лежачи на спині” через стискання стегнового нерва.

Свербіж і розтяжки в області живота. З’являються через швидке розтягування шкіри. Носіння бандажу може зменшити ці симптоми.

Задишка. Збільшення розмірів матки створює тиск на діафрагму, що може викликати утруднене дихання.

Збільшене сечовипускання. Виникає через тиск матки на сечовий міхур.

Якщо ви ще не були на третьому запланованому УЗД, зробіть це зараз. Під час дослідження лікар оцінить розвиток та положення плоду, стан плаценти та пуповини. Щоб переконатися, що вагітність протікає без ускладнень, фахівець виміряє ваш тиск та вагу, огляне руки і ноги на предмет набряків та розширення вен, прослухає серцебиття плоду, візьме мазок на аналіз. Як завжди, вам доведеться здати кров (на цьому етапі особливо важливо контролювати рівень цукру) та сечу (один із ключових показників – вміст білка).

На 33-му тижні вагітності існує великий ризик відшарування плаценти. Зазвичай це повинно відбуватися в кінці пологів, але в окремих випадках цей процес може розпочатися набагато раніше. Плацента може відшаруватися частково або повністю. При цьому виникає сильний біль в животі і з’являються кров’янисті виділення з вагіни. Такий стан небезпечний великою втратою крові для матері та загрозою для малятка, оскільки без плаценти кисень перестає надходити до плоду.

Ще одна проблема на 33 тиждень вагітності – пізній токсикоз, який також викликає кисневе голодування дитини. Щоб уникнути подібних проблем, слід слідкувати за своїм самопочуттям і обов’язково повідомляти лікаря про всі зміни.

Чи можна займатися сексом на 30-му тижні?

Безумовно, вас цікавить питання, чи можна займатися сексом на 33 тижні вагітності. Відмовлятися від сексу на цьому терміні не варто, якщо у вас немає протипоказань, до яких відносяться:

  • багатоплідна вагітність;
  • передлежання плаценти;
  • наявність пессарія на шийці матки;
  • вагінальний кандидоз;
  • генітальні інфекції;
  • запалення органів малого тазу.

Якщо у вас зі здоров’ям все в порядку, близькість буде лише на користь. Але не забувайте, що чоловіча сперма має розслаблюючий ефект на шийку матки, що може стимулювати передчасні пологи. Тому на терміні 32-33 тижнів вагітності під час сексу слід використовувати презерватив. Крім того, треба уникати різких рухів і невигідних поз, які призводять до болю та дискомфорту.

На 33-му тижні вагітності старайтеся більше відпочивати. У цей період ще дозволяється приймати теплі ванни: слизова пробка захищає дитину, тому ніякої шкоди не буде.

Щоб увечері уникнути печії, відмовтеся від жирних, смажених та копчених продуктів та не їжте на ніч. Дуже важливо продовжувати слідкувати за харчуванням і переконатися, що ваш раціон збалансований. На терміні 32-33 тижнів вагітності в щоденному раціоні обов’язково повинні бути риба та м’ясо – варені або приготовані на пару. Рекомендується тимчасово відмовитися від кип’ячених м’ясних, рибних та грибних бульонів і замінити їх легкими овочевими супами. Для поліпшення рухової активності кишечника будуть корисні кисломолочні продукти.

Починаючи з цього терміну, майбутнім мамам не рекомендується вирушати у подорожі. Зокрема, багато авіакомпаній можуть не впустити вас на борт літака без медичної довідки. Не засмучуйтеся. Зараз вам потрібно набратися сил перед пологами, а тривалі поїздки і перельоти є втомлюючими як для вас, так і для малюка.