3-й тиждень вагітності

Третій тиждень вагітності – це точка відліку ембріонального розвитку майбутнього малюка. Саме в цей час найактивніший і найвитриваліший сперматозоїд проникає в яйцеклітину. В організмі жінки зароджується нове життя.

Ваш малюк вже має стать, яка визначається при зачатті.

Приблизно через 6 діб після запліднення відбувається імплантація – процес входження в стінку матки плодового яйця. Триває цей процес близько 40-42 годин. Зовнішні клітини зиготи, як коріння, вростають у матку, у слизовій оболонці вони добре розростаються та розгалужуються. У них усередині формуються дрібні кровоносні судини, які живлять організм аж до народження. З цього моменту плодове яйце зветься ембріоном. Імплантувавшись у матку, ембріон починає ще активніше зростати і розвиватися.

Також відбувається формування позазародкових частин – околоплодного міхура, пуповини, плаценти. Генетичний матеріал у них той же, що і у плоду, що розвивається. Завдяки цьому спадковість, стать, генетичну схильність майбутньої дитини можна оцінити, дослідивши навколоплідні води. Інша назва навколоплідних вод – амніотична рідина, а їхнє дослідження носить назву амніоцентезу.

На терміні в 3-4 тижні може дати себе знати і позаматкова вагітність. У цей час ембріон, якщо він росте поза маткою, починає завдавати дискомфорту. Він розтягує тканини, найчастіше праворуч або ліворуч внизу живота, де знаходяться маткові труби. Частково тому болючі відчуття при позаматковій вагітності часто плутають з апендицитом. При таких болях обов’язково зверніться до гінеколога або сходіть на УЗД. Позаматкова вагітність небезпечна і її потрібно якнайшвидше переривати.

Найчастіше процеси, що відбуваються всередині організму, ще не супроводжуються вираженою симптоматикою. Але майбутня мама вже може відзначати незвичну втому та сонливість. У дні імплантації можуть бути невеликі тягнучі болі внизу живота. Але цього може і не бути.

В цілому, ніяких зовнішніх проявів у вагітності немає. Майбутня мати ще не може здогадатися про своє становище, але домашній тест вже покаже вагітність. Його ж покаже аналіз крові на ХГЛ.

Запліднена яйцеклітина активно ділиться і просувається в порожнину матки для імплантації. До кінця третього тижня Ваш майбутній малюк на вигляд нагадує маленьку вушну раковину розміром близько 1,5-2 мм, яка оточена невеликою кількістю навколоплідних вод. А вже на 21 день після зачаття в ембріоні починається формування головного та спинного мозку.

У цей період дуже важливо дбайливо ставитись до себе, уникати надмірних емоційних потрясінь та великих фізичних навантажень. Не відвідуйте лазню чи сауну. Намагайтеся добре висипатись і гуляти на свіжому повітрі щодня. Виключіть дію рентгенівського опромінення.