27-й тиждень вагітності

Двадцять сьомий тиждень вагітності – це кінець ІІ триместру, 6,5 календарних місяців або майже 7 – акушерських (по 28 днів).

Вага дитини росте і вже досягає 1000 грамів, а довжина тіла – 36 см.

Маля продовжує активно рухатися в матці і змінювати своє положення, при цьому сила його поштовхів зростає з кожним днем. Навіть ззовні добре видно його поштоовхи в животик. З’являються нові рухи – маля може перевертатися з боку на бік, вміє битися обома ніжками одночасно, це добре видно на УЗД.

Вага плоду на 27 тижні вагітності може бути трошки більшою або трошки меншою, все залежить від індивідуальних особливостей. Розташований плід може бути як головкою, так і ніжками вниз: він ще не до кінця “визначився” зі своєю позицією.

Цікаві зміни відбуваються в цей час: маля невдовзі буде мати нормальний зір. Маля відкриває і закриває очі; моргає; розрізняє світло і темряву.

Воно добре слухає, знає, як звучить голос матері, биття її серця. На цьому терміні можна розуміти, буде маля лівшою чи правшою. Швидко відбувається розвиток дихальної системи. Батьки на УЗІ зможуть роздивитися риси обличчя і навіть спробувати зрозуміти, на кого буде схоже дитя. На цей час дитина часто і багато чхає. Це норма. Турбуватися через це не варто. Знаючи, який місяць — 27 тиждень вагітності, лікар з більшою чи меншою ймовірністю може розрахувати день пологів. За даними УЗД і аналізів, спеціаліст також може припускати, чи готова дитина на 27 тижні вагітності до появи на світ.

Тіло плода вкрите пушковим волосиком, на пальчиках є невеликі м’які нігтики. Все також продовжують розвиватися легені, хоча кисень він, як і раніше, отримує через плаценту.

На 27-й неділі вагітності у майбутньої матері збільшується матка завдяки як її росту, так і збільшенню кількості навколоплідні води. Зараз їх приблизно полтора літра. Але іноді загальний об’єм може сягати і 3 літрів. Надлишок навколоплідні води виникає через інфекції, які потрапили в утробу. Це можна підозрювати, коли жінка надто швидко набирає вагу, але без видимого набряку. Дитині легко рухатися в цьому випадку. Окрім багатоводдя, інфекції можуть викликати інфекційне запалення та інші патології у розвитку плода. Надлишок або дефіцит навколоплідних води можна визначити за допомогою УЗД.

Навколоплідні води – живильне середовище, в якому розвивається маля протягом всіх 9 місяців в утробі матері. Вони містять поживні речовини, необхідні для нормального внутріутробного розвитку дитини. Це розчинений у воді кисень, солі, вітаміни, гормони, мікроелементи та ще цілий ряд різних речовин. Навколоплідні води для дитини – одне з основних джерел живлення, надійний захист від інфекцій та інших неблагоприємних факторів. Відповідно, маловоддя призводить до відставання плода в вазі та зрості, порушення розвитку кісткової системи, неправильного формування кінцівок і, загалом, призводить до негативних наслідків для подальшого життя дитини. Маловоддя виникає при спадкових аномаліях, пошкодженні епітелію, який захищає водяну оболонку, при невчасно невилікованих бактеріальних інфекціях, порушенні обміну речовин, ожирінні. Стан маловоддя лікується. При перших симптомах слід звертатися до лікаря. Задачею є своєчасно поставити діагноз.

  1. Обговоріть з лікарем можливість взяття матеріалу для банку пуповинної крові.
  2. Зараз найкращий час відвідати екскурсію в пологовий будинок, де ви плануєте народжувати. Ніхто точно не знає, коли саме у вас почнуться пологи, тому краще все визначити наперед.
  3. Почніть обирати автокрісло, яке підійде вам і вашому автомобілю.