26-й тиждень вагітності

26-й тиждень вагітності – цікавий час для мами і малюка триває. Маля вже здатне впізнавати голос мами, він чує звуки природи, коли мама виходить на прогулянку, вловлює навіть тихі мелодії.

Розмір малюка: 35 – 37 см, вага 800 – 900 гр.

26 тижнів вагітності – це момент, коли гіпофіз плоду виділяє гормон росту. Мозок вашого малятки встановлює зв’язок з корою наднирників, завдяки чому починають вироблятися інші гормони. На даному терміні завершується формування легеневих альвеол, самі легені займають своє остаточне місце.

Початки молочних і кореневих зубів вже сформовані, і останні на 26-й тиждень вагітності костеніють. Шкіра дитини повільно вирівнюється і змінює свій колір, а кісткова система продовжує зміцнюватися. Ваша крихта вже може бачити, але наразі він дуже далекозорий, і все здається йому у формі розмитих кольорових плям.

Малятко дуже активне, і ви постійно відчуваєте його рухи. На 25–26-й тиждень вагітності плід найчастіше розташовується головою вниз, але може легко змінити положення. Зараз це не повинно бути приводом для тривоги.

Дитина добре чує, вона може розрізняти голоси і навіть запам’ятовувати музику. Почніть співати йому колискові, і після появи на світ малятко буде затихати під звуки знайомої мелодії.

У всіх немовлят на даному етапі розвитку райдужка очей має блакитний колір, але ближче до пологів або через деякий час після народження відбудеться зміна кольору пігменту

У багатьох жінок у цей період з’являється темна смуга на шкірі від пупка вниз до лобка. Після пологів вона обов’язково зникне, але поки що буде стає все більш виразною з кожним днем. Причиною пігментації у вагітних є гормональна перебудова організму. Хлоазма, науково названа пігментація вагітних, також може бути викликана дефіцитом вітамінів групи В, С і фолієвої кислоти, а також міді, цинку і заліза.

На цьому тижні майбутня мама може відчувати невеликі скорочення в області матки. Це так звані тренувальні скорочення. Ці скорочення не є небезпечними, вони готують організм до майбутніх пологів. Але якщо скорочення мають болісний характер, негайно зверніться до лікаря.

Також під час вагітності може виникнути печія, яка почне проявлятися з 26 тижнів. Це відбувається через невеликі порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Якщо вам важко терпіти неприємні відчуття, зверніться до лікаря, він призначить вам коригуюче лікування.

Продовжуйте стежити за своїми виділеннями. У цей період вони можуть стати більшими за об’ємами через те, що слизова пробка — бар’єр для проникнення інфекцій — стає дуже щільною. Якщо виділення не викликають у вас дискомфорту, то не має причин для хвилювання. Але якщо ви помітили жовті, зелені або коричневі згустки, слід негайно звернутися до лікаря. Нормальними вважаються виділення білого кольору і без різкого запаху.

Бандаж для майбутніх мам

На 26 тижні, через піст матки і зміщення центру тяжкості, ваша хода почне змінюватися. Суглоби стають рухливішими, особливо в області тазового зчленування. Майбутня мама ходить трохи перевалюючись. Загальний стан та можливі болі в попереку допоможе полегшити використання бандажу. Якщо ж, з якихось причин, бандаж вам не підходить, проконсультуйтеся з лікарем щодо використання кінезіотейпів. При виборі такого виду бандажа обов’язково слід отримати інструкції щодо правильного використання у терапевта.

Якщо захочете відправитися в далеку поїздку або робоче відрядження літаком, заздалегідь ознайомтеся з правилами перевезення вагітних пасажирок на сайті авіаперевізника. Якщо переліт планується пізніше 22 тижнів вагітності, то важливо заздалегідь потурбуватися отриманням довідки від лікаря про термін вагітності та стан здоров’я вагітної жінки (воно має бути задовільним). Таку довідку можуть попросити пред’явити перед посадкою до літака. Деякі авіакомпанії запитують про стан здоров’я у всіх вагітних, які надходять на борт літака.

Небезпеки 25–26 тижнів — це ризик розвитку гестозу, залізодефіцитної анемії та передчасних пологів. Навіть звичайна застуда може спровокувати переривання вагітності. Тому майбутня мама повинна оберігати себе від переохолодження, уникати негативних емоційних переживань та вчасно вирішувати проблеми зі здоров’ям. Якщо у вас болить живіт або з’явилися незвичайні виділення з вагіни, негайно зверніться за консультацією до гінеколога.

Також на цьому терміні за результатами УЗД може бути виявлена така патологія, як передчасне старіння плаценти. Воно виникає при:

  • Багатоплідній вагітності;
  • Хронічних захворюваннях дихальної, серцево-судинної та сечовидільної систем; Інтоксикаціях (куріння, вживання алкоголю);
  • Ендокринних захворюваннях (цукровий діабет, гіпотиреоз, тиреотоксикоз);
  • Порушенні будови стінки матки, пов’язаному з попередніми важкими пологами або абортами;

При перших ознаках старіння плаценти слід терміново розпочати лікування. Тоді небезпека неблагополучного виходу буде зведена до мінімуму.

На 25-26 тижні вагітності саме час розпочати підготовку до годування: обмивайте груди прохолодною водою, приймайте повітряні ванни, обережно масажуйте соски твердою рушниковою тканиною, але не подразнюйте їх сильно, щоб матка не набрала напругу.

26й тиждень вагітності — це період, коли дуже важливий відпочинок, але не забувайте і про те, що для здоров’я необхідний рух. Якщо немає протипоказань, гуляйте пішки, займайтеся гімнастикою, але не піднімайте важкого. Тепер вам слід бути обережною і боятися падінь, оскільки вони можуть спровокувати відшарування плаценти, передчасне відокремлення околоплідних вод і початок пологів. Не перетруднюйте себе, а якщо відчули слабкість, відразу лягайте.


На 25-26 тижні вагітності саме час розпочати підготовку до годування: обмийте груди прохолодною водою, приймайте повітряні ванни, обережно масажуйте соски твердою рушниковою тканиною, але не подразнюйте їх сильно, щоб матка не набрала напругу.

Зростаючий живіт заважає вам спати. Для більшого комфорту візьміть з собою в ліжко невеличкі подушки, які можна підкласти під спину, живіт, ноги, або придбайте спеціальну подушку у формі напівмісяця.

26 тижнів вагітності — це період, коли дуже важливий відпочинок, але не забувайте і про те, що для здоров’я необхідний рух. Якщо немає протипоказань, гуляйте пішки, займайтеся гімнастикою, але не піднімайте важкостей. Тепер вам слід бути обережною і боятися падінь, оскільки вони можуть спровокувати відшарування плаценти, передчасне відокремлення околоплідних вод і початок пологів. Не перетруднюйте себе, а якщо відчули слабкість, відразу лягайте. Поза на корточках допомагає при оддиху.

На 25–26 тижнях вагітності продовжуйте контролювати свою вагу. Спробуйте стримувати апетит і їсти лише свіжі, корисні для дитини продукти.