24-й тиждень вагітності

Двадцять четвертий тиждень вагітності – це кінець шостого – початок сьомого місяця.

Другий триместр вагітності завершується. До його закінчення лишилося два тижні. Другий триместр відрізняється відносно гарним самопочуттям та стрімким зростанням плоду. Численні зміни відбуваються у жіночому організмі.

Ваш малюк розміром з баклажан. Його ріст становить приблизно 30-31 см, а вага – 520 гр .

На 24 тижні вагітності основні новини про дитину відносяться до її зовнішності. Він починає повільніше рости в довжину, починається другий етап: малюк активніше накопичує жирову тканину.

До цього моменту у майбутньої дитини закінчується формування всіх систем та органів, при цьому у неї сформувалися у повному обсязі м’язи тіла та нервові клітини. Пропорції тіла плода відповідають пропорціям новонародженого. Органи почуттів майбутньої дитини активно реагують на звуки та світло.

У цей період плід починає розпізнавання особливостей смаку амніотичної рідини, тому саме в цей період життя можна почати формувати смакові вподобання майбутньої дитини.

Цей період характеризується розвитком потових залоз у плода. На цей момент у майбутньої дитини майже повністю розвинулися бронхи. Розвиток центральної нервової системи характеризується формуванням та розвитком мозкових звивин.

У легенях майбутньої дитини починає формуватися сурфактант – речовина, що дозволяє легеням майбутньої дитини після народження не спадатися.

У шкірних шарах починає формуватися пігмент, і шкіра нарешті набуває тілесного відтінку замість прозорості. Складочок ще багато, але під ними вже утворюється жирок, причому не звичайний, а бурий: він набагато краще захищає малюків від переохолодження, адже процеси терморегуляції ще зовсім не досконалі.

На цьому терміні дітки стають чутливими до світла та реагують на яскраві промені чи темряву. І з ними можна так грати! Хоча світло до малюка проникає м’який і рожевий, але якщо направити на живіт промінь ліхтарика, коли дитина не спить, можна відчути ворушіння і поштовхи.

Все більш округляється живіт, у зв’язку з чим зміщується центр тяжкості, що спричиняє зміну ходи майбутньої мами. Її ходу в цей період іноді називають «качиною». Можуть з’являтися біль у попереку.

Ворушіння плоду стають більш вираженими та інтенсивними. Шкіра на животі може почати розтягуватись, на ній можуть з’явитися розтяжки. Крім цього, на шкірі живота може з’являтися свербіж.

Вага в цей період додає додатково 350-500 г, а загальне збільшення у вазі у жінки з початку вагітності зазвичай в середньому становить близько шести кілограмів. Важливо звернути увагу на дієту.

У цей час вагітності може почати початися варикозне розширення вен. Може з’явитися печія, а іноді можуть з’явитися запори.

Так як більша частина вагітності вами вже пройдена, цілком природно, що вас починає цікавити питання про те, як пройдуть пологи. Приблизно на 24-му тижні варто розпочати підготовку до майбутнього родового процесу. У цей час корисно освоювати прийоми дихання, що дозволяють заспокоїтися і розслабитися, вивчати літературу на цю тему з надійних джерел. Після консультації з лікарем за відсутності протипоказань та у присутності професійного інструктора можна робити легкі асани з йоги, спеціальні вправи для вагітних, займатися плаванням, аква-аеробікою, виконувати водно-дихальні тренінги