До 22 тижня вагітності малюк вже практично повністю сформований. Якщо в цей час трапляться передчасні пологи, то за допомогою спеціальної апаратури дитину можна буде виходити.
Малюк, народжений на 22-му тижні вагітності.
Розвиток плода на 21 тижні вагітності
Його ріст становить приблизно 27,5 см, а вага – 350-420 г.
Маля вже не так активно перекидається в животі мами, тепер він довше залишається в якомусь певному положенні, яке наприкінці другого триместру стане основним і називатиметься передлежанням. Однак дитина все ще активна – вистачає ручками пуповину, обмацує все, до чого може дістати.
У моменти спокою дитина вже бачить сни. Його сон займає від 16 до 20 години на добу. У періоди пробудження малюк засвоює інформацію ззовні, він слухає голоси батьків, шум техніки, гавкіт собаки. Все це він потроху вчиться розрізняти. На 22 тижні вагітності від зачаття у дитини функціонують усі органи чуття, удосконалюються центральна нервова система та головний мозок. У цей період закінчується формування двох відділів головного мозку – середнього та мозочка. По суті, незрілими залишаються лише легені крихітки, адже їм поки що не доводиться активно працювати.
Серцебиття дитини чути за допомогою стетоскопа (серце плода б’ється зі швидкістю 110-160 ударів за хвилину).
Відчуття майбутньої мами
Внутрішні органи реагують на швидкий ріст матки і можуть з’являтися неприємні симптоми, наприклад печія, неприємний присмак у роті, тяжкість після їжі. Маля продовжує активно рости, багато рухається і передає «привіти» мамі.
У цей період лікар може призначити жінці аналіз крові на цукор, щоб унеможливити гестаційний діабет. Він саме проявляє себе в період з 22-го по 26-й тиждень вагітності. Підвищений цукор може ускладнити пологи, можливо навіть знадобиться кесарів розтин.
Кров’янисті виділення на 22 тижні вагітності – привід для виклику лікаря. У цьому терміні немає об’єктивних причин їхнього появи, як, наприклад, у першому чи кінці третього. Кров’янисті виділення можуть означати передлежання або вростання плаценти, її передчасне відшарування, наявність децидуального поліпа (виникають саме при вагітності), а також розрив судин.
Корисні поради
Пам’ятайте, що Ви не повинні їсти за двох, але дуже важливо правильно та збалансовано харчуватися. Пийте достатньо води, їжте багато овочів та фруктів, у харчуванні наголошуйте на білкові продукти (м’ясо і риба), складні вуглеводи, молочні продукти та корисні жири (в обмеженій кількості).
Поки живіт не надто великий, намагайтеся вести активний спосіб життя, багато гуляти, займатися спортом (тільки після дозволу лікаря).