2-й тиждень вагітності

На 2-му тижні вагітності від зачаття жінка вже може відчути, що таке «бути в положенні». Стрибки настрою, інтерес до нових страв – ці ознаки починають проявлятися вже на ранніх термінах

Деякі майбутні мами всерйоз порушують питання про те, який живіт на ранньому терміні. Однак на цьому терміні жодних змін не буде, він залишиться пласким.

На 2-й тижні вагітності від зачаття багато жінок чудово почуваються і можуть навіть не підозрювати про своє становище. Все-таки термін ще малий. А ознаки вагітності на 2 тижні схожі на симптоми майбутніх місячних.

  • В цей час у жінок можуть виникати біль унизу живота. Дівчата, які страждають на хворобливі менструації, знайомі з цими відчуттями. Зазвичай, якщо біль виникає, то саме в районі другого тижня. Неприємні відчуття пов’язані з тим, що яйцеклітина прикріплюється до ендометрію всередині матки, зазвичай імплантація завершується до 9-10 днів з моменту запліднення. З цього моменту у тілі жінки починають відбуватися фізіологічні зміни.
  • Іноді можна помітити виділення коричневого відтінку, їх часто приймають за початок менструації. Це, найімовірніше, імплантаційна кровотеча. Але якщо виділення рясні, супроводжуються іншими симптомами, потрібно звернутися до лікаря.
  • Сечовипускання може стати не лише частим, а й болючим. Однак не варто забувати, що така симптоматика характерна для деяких захворювань сечостатевої системи, наприклад для циститу.
  • У деяких жінок неприємні відчуття у районі молочних залоз виникають перед початком менструації. Однак і у випадку вагітності підвищення чутливості сосків є абсолютною нормою, пов’язаною з гормональною перебудовою організму.
  • Підвищення рівня гормонів призводить до емоційних змін. Вагітні жінки відзначають, що стають чутливішими, а настрій змінюється без впливу зовнішніх факторів. Крім того, майбутня мати може відчувати неймовірний приплив сил та ейфорію, а вже через півгодини зовсім знесилити та впасти у тривожний стан.
  • Зміну смакових вподобань часто пов’язують з вагітністю. Організм вимагає більше мікроелементів та вітамінів, які можна отримати з певних продуктів. Деякі вагітні із задоволенням їдять крейду або починають включати до раціону те, що ніколи не любили. Це нормально: головне – правильно скоригувати харчування разом із своїм провідним лікарем.

Дитина на 2 тижні вагітності – це ще не плід, а лише одна невелика клітина, яка тільки прикріпилася до ендометрію і починає швидко рости і ділитися. Усередині нього формується геном – біологічна інформація, яка визначить зовнішній образ та особливості розвитку майбутньої дитини.

Якщо відбудеться збій і набір хромосом виявиться неправильним, зигота не зможе прикріпитися до стінки матки і вийде з організму разом із матковою кровотечею. Для жінки це буде нормальна менструація, але саме так працює природний механізм відбору життєздатних клітин.

На другому тижні немає обов’язкових аналізів під час вагітності. До постановки на облік та комплексного обстеження потрібно почекати 3-4 тижні. Якщо майбутня мама хочеться переконатися в правильності своїх припущень про вагітність, вона може пройти дослідження за допомогою аптечного тесту або здати кров на ХГЛ в лабораторії. Останній метод, звичайно ж, точніший на таких ранніх термінах.

Досвідчений гінеколог під час огляду може припустити наявність вагітності, оцінивши дещо збільшені розміри матки.

Близько 40% вагітностей на ранньому терміні закінчуються викиднем. У половині випадків жінка навіть не підозрює про те, що сталося: може виникнути затримка менструації на пару днів, а потім почнеться кровотеча, можливо, рясніша, ніж зазвичай.

Ще одне поширене ускладнення – загроза переривання вагітності. Її можна запідозрити по різким або болям, що тягне внизу живота і кровотечі. Деякі жінки відзначають, що кровить небагато, в інших – спостерігається рясна крововтрата.

Часта причина – дефіцит прогестерону. Але при своєчасному зверненні до лікаря вагітність вдається зберегти за допомогою гормональної терапії.

Щоб весь період гестації протікав нормально, потрібно дотримуватися рекомендацій, розроблених сучасними акушерами-гінекологами. Наприклад, ВООЗ наголошує на необхідності здорового харчування, що передбачає адекватну енергетичну цінність та споживання достатньої кількості білків, вітамінів та мінеральних речовин. У зв’язку з цим розроблено цілі таблиці правильного харчування вагітних жінок з урахуванням регіону їхнього проживання, соціального стану та фізичної активності.

Для того, щоб знизити можливі ризики під час вагітності, до раціону слід включити більше білка, «повільних» вуглеводів та корисних жирів. Отримати цінний протеїн можна з молочних продуктів, риби та м’яса. Якщо з яких-небудь причин ви не можете вживати вказані продукти, вибирайте альтернативні джерела білка у вигляді спеціальних сумішей, розроблених для вагітних жінок.

Потрібно відмовитись від будь-яких шкідливих звичок. Йдеться про куріння та вживання алкогольних напоїв.

Вагітним показано помірне фізичне навантаження. Це дозволить підтримати організм у тонусі, а також запобігти застійним явищам у кінцівках. ВООЗ рекомендує включати до програми тренувань аеробні та силові вправи, які допоможуть підтримати хорошу форму. При цьому зловживати навантаженнями теж не рекомендується: жінки мають вибирати вправи з мінімальним ризиком порушення рівноваги та травми плода. Краще обирати йогу, пілатес, плавання, аеробіку для вагітних.

Не всі жінки знають про вагітність на таких ранніх термінах. Крім того, саме у цей період лібідо може зрости: це зумовлено гормональними змінами в організмі майбутньої мами. Якщо вагітна почувається добре, не існує жодних протипоказань для ведення активного статевого життя. Однак, якщо після затримки менструації ви помітили характерні ознаки патологій (кров’янисті виділення, виражені і хворобливі відчуття, що зберігаються, знаєте про ризики можливого викидня), необхідно терміново відвідати гінеколога.