Європейський манікюр – бережна техніка обробки нігтів та кутикули. Такий манікюр називають необрізним, оскільки для видалення кутикули не використовують ножиці чи щипчики.
Кутикулу майже завжди видаляють ремувером – спеціальною рідиною, що діє за принципом пілінгу. Завдяки вмісту фруктових кислот ремувер розчиняє і м’яко відлущує ороговілі частинки шкіри.
Види європейського манікюру
- Сухий. Це найпростіший і найбезпечніший варіант необрізного манікюру. У процесі використовують лише засіб видалення кутикули (ремувер) і апельсинову паличку. Засіб наносять на шкіру навколо нігтя, після чого обережно відсувають кутикулу паличкою.
- Вологий. Для нього характерне розпарювання шкіри у теплій воді, щоб її було легше обробляти. Спочатку на кутикулу наносять ремувер, а після руки опускають у ємність із теплою водою з декількома краплями живильного масла. Через 5 хвилин приступають до усунення кутикули. Метод підходить для сухої шкіри рук.
- Гарячий. У такому варіанті ремувер не використовують. Замість нього для розм’якшення шкіри застосовують ванну з підігрітої олії (оливкової, кокосової) або жирного лосьйону, в який опускають пальці. Глибока процедура підійде тим, у кого нігті та шкіра в занедбаному стані і потрібний особливо ретельний догляд.
Як роблять необрізний європейський манікюр
На початку процедури миють руки та видаляють лак, якщо він є. Нігтьову пластину підпилюють лазерною пилкою, надаючи форму нігтям. Потім лазерною пилкою спилюють бічні валики насуху.
Кутикулу пилкою не пиляють, це грубе порушення технології, на неї накладають спеціальний косметичний гель. До складу засобів для європейського манікюру можуть входити різноманітні екстракти рослин, натуральні кислоти та інші корисні речовини.
Через 45 секунд видаляють надлишок гелю серветкою. Апельсиновою паличкою зрушують кутикулу і нею ж зчищають зайву шкірку, потім миють ручки і витирають насухо.
Тепер можна шліфувати та полірувати при необхідності нігтьову пластину, для чого використовуються бафи з абразивністю від 320 грит та вище.
На завершення процесу на нігтьове ложе та пальчики наносять спеціальні зволожуючі олії, які живлять дерму та попереджають утворення задирок. Після вбирання олії можна нанести живильний крем.
Якщо є необхідність, процедуру манікюру можна повторити протягом дня, доки не буде досягнуто бажаного результату.
Плюси європейського манікюру
- Безпека у порівнянні з класичною технікою манікюру.
- Відсутність тріщин та набряку кутикули після процедури.
- Відсутність зараження.
- Відсутність травм від інструментів.
- Уповільнення зростання кутикули.
- Можливість освоїти техніку та економити на послузі у манікюрному салоні.
- Можливість аналогічно робити педикюр.
- Ціна набору аналогічна вартості 3-5 відвідувань салону.
Мінуси європейського манікюру
- Тривала обробка.
- Результати видно не з першого разу.
- При щільній кутикулі приводити нігтики в порядок складніше.
Показання та протипоказання для європейського манікюру
Європейський необрізний манікюр підходить при тонкій шкірі рук, кровоносних судинах, розташованих близько до поверхні.
За погано доглянутих рук, грубої шкіри європейський манікюр не принесе видимого результату. Не можна застосовувати цей вид манікюру при алергії на компоненти рідини для розсмоктування кутикули. Не можна робити європейський необрізний манікюр при нарощених нігтях (особливо акрилових), тому що в процесі цієї процедури використовуються засоби, які містять небезпечний ацетон для нарощених нігтів.