Вакуумний масаж

Вакуумний масаж – косметологічна та лікувальна процедура, яка застосовується для боротьби із зайвою вагою, застійними явищами, а також для покращення циркуляції крові.

Після курсу вакуумного масажу обмін речовин прискорюється приблизно 4 разу, причому досягнутий результат зберігається протягом багато часу.

Вакуумний масаж – це вплив на певні ділянки шкіри негативним тиском. Для цього на тіло наноситься спеціальний гель, і косметолог починає стимулювати лімфовідтікання спеціальними дренажними насадками. Це дозволяє посилити кровообіг, а також збільшити тонус м’язів.

Лімфа – це рідина, яка просочується з кровоносних капілярів у тканини, «збирає» з міжклітинного простору токсини, шлаки, продукти метаболізму клітин, що накопичилися в організмі. Після цього по капілярах та лімфатичних судинах лімфа потрапляє в лімфатичні вузли, де фільтрується і вже очищеною повертається до кровоносної системи. Таким чином, лімфатична система в організмі людини відіграє роль фільтруючого комплексу, що очищає організм від токсинів, які мають тенденцію накопичуватися і призводити до різних патологічних станів, а також дренажної системи, яка забезпечує повернення надлишку тканинної рідини в кров, тим самим рятуючи від набряків.

Процедура має два ефекти одночасно:

  1. Косметологічний. Посилює постачання тканин поживними речовинами, киснем, підвищує інтенсивність лімфотоку, кровообігу, обмінних процесів. Шкіра стає більш пружною, менш схильною до дії механічних або температурних факторів. Крім того, підвищуються здатність м’язів до скорочення, їхня еластичність, тонус, зникають рубцеві утворення.
    Після кількох сеансів масажу за допомогою вакууму можна помітити, як шкіра вирівнюється, стає гладкою, як шовк, та пружною.
  2. Терапевтичний. Він досягається внаслідок розслаблення м’язових волокон на проблемних ділянках. Завдяки цьому усуваються болючі відчуття. Дія вакууму не обмежується шкірними рецепторами. Вона поширюється на активні точки, тому процедура буває досить ефективною також при деяких захворюваннях внутрішніх органів та призводить до загального оздоровлення.

Вакуумний масаж тіла покращує та зміцнює його контури. Процедура відрізняється високою ефективністю при лікуванні целюліту, що є зміною структури підшкірної жирової клітковини. Для позбавлення цієї проблеми важливо вивести зайву міжклітинну рідину. Вакуум добре з цим справляється. Процедура добре підходить і для профілактики целюліту.

Вакуумний масаж використовується також для схуднення в комплексних програмах зниження ваги. Він особливо рекомендований у тих випадках, коли необхідно позбутися зайвих жирових відкладень. Ефект досягається завдяки покращенню кровообігу, лімфотоку, стимулюванню процесу спалювання жиру та прискоренню виведення продуктів його розпаду з організму. Механічний вплив на шкіру у поєднанні з хорошим кровообігом забезпечує підтяжку шкіри та дозволяє уникнути її в’ялості, яка є неминучим наслідком швидкого зниження ваги.


Вакуумна терапія для живота дозволяє усунути в’ялість, ліквідувати надмірні відкладення, які важко піддаються впливу фізичних навантажень і коригувань харчування. Такий вплив надає можливість усунути багато недоліків фігури і так званий ефект апельсинової шкірки. Апаратна вакуумна терапія всього тіла в цілому бореться з надмірними відкладеннями на певних ділянках тіла, особливо це стосується стегон і сідниць. Такий тип впливу – один з основних ворогів целюліту.

Вплив вакуумом збільшує результат від обгортання та інших косметологічних процедур, які проводяться для покращення фігури.

Здійснюється апаратний масаж і на ділянці спини. Завдяки йому зникають зайві жирові відкладення на поясниці і в плечовій зоні. Крім цього, вакуумтерапія прогріває і розслабляє тканини, знімає м’язове втомлення, знижує болісні відчуття, які виникають при неврологічних захворюваннях, наприклад, при радикуліті.

Основною перевагою такого масажу є саме точковий локальний вплив на певну ділянку тіла. Проведення не займає багато часу і не потребує реабілітаційного періоду.

  1. прискорює обмін речовин, стимулюючи регенерацію клітин;
  2. видаляє продукти розпаду, внаслідок чого зникають кола під очима, покращується колір обличчя;
  3. скорочує жирові відкладення в ділянці підборіддя;
  4. активізує фібробласти, що виробляють білки еластину та колагену, після чого шкіра стає більш еластичною, зволоженою;
  5. підвищує тонус мімічної мускулатури, стираючи зморшки у куточків очей, губ, скорочуючи виразність носогубної складки;
  6. нормалізує функції потових, сальних залоз, забираючи різні висипання на шкірі;
  7. моделює контур обличчя;
  8. стягує шкірні пори.

Проблемні ділянки слід обробляти через день. Процедуру рекомендується поєднувати з соляними або трав’яними ваннами, відвідуванням бані, сауни. Під впливом високих температур пори розкриваються, шлаки і токсини з організму виходять ще швидше.

Вакуумний масаж потрібно проводити за напрямом лімфотока: на ногах – від щиколоток і стегон, в області живота – за годинниковою стрілкою.

Після процедури краще зробити обгортання або нанести на оброблену зону крем для схуднення.

На першому етапі тривалість масажу не повинна перевищувати 15 хвилин. Тривалість збільшується поступово і залежить від чутливості шкіри та поставлених цілей. Оптимальним є курс з 10-15 процедур, проведених через день.

У спеціальних контейнерах («масажних дзвонах») штучно створюється вакуум – розріджене повітря, в якому відбувається активізація електромагнітного поля. Для проведення вакуумного масажу використовуються спеціальні скляні, силіконові або пластикові банки. В банках під час проведення цього масажу створюється вакуум, що сприяє постачанню тканин киснем, стимулює обмін речовин і поліпшує кровообіг.

Вакуумний масаж банками незамінний в профілактичному лікуванні застудних і запальних захворювань, дуже ефективний при м’язових болях (наприклад, після фізичних перевантажень). Спеціалісти-реабілітологи використовують вакуумний масаж для прискореного заживлення післяопераційних і післятравматичних рубців і розтяжок, а також для розсмоктування набряків. Під впливом на активні точки вакуумний масаж – відмінний засіб для лікування головних болів, нервових розладів, гінекологічних захворювань, безсоння.

Види баночного (вакуумного) масажу

Вакуумно-роликовий масаж Дуже добре зменшує прояви целюліту, бореться з «апельсиновою шкіркою», зайвими жировими відкладеннями. В основному використовується як метод зонального моделювання, корекції фігури, ліфтингу контурів тіла. Проводиться в режимі постійного або пульсуючого вакууму.

Баночний динамічний (ковзний) масаж Після зм’якшення шкіри в зоні впливу використовується одна або декілька медичних банок або контейнерів. Після втягнення шкіри на 1-1,5 см контейнер плавно переміщується без порушення герметичності, без ривків і різких зсувів для уникнення травмування кровоносних судин. Проводиться в режимі постійного або пульсуючого струму в тих ділянках, де ускладнено використання роликових голівок (передпліччя, живіт).

Рекомендується проводити в зонах найбільш помітної присутності м’язово-жирового шару (сіднична область, область стегон). Тривале почервоніння шкіри свідчить про достатню ефективність проведеного масажу.

Домашній вакуумний масаж за допомогою банок або спеціального приладу є бюджетною альтернативою апаратному масажу в косметичному салоні або медичному центрі. Такі домашні вакуумні процедури потрібно проводити курсом на кілька сеансів тривалістю 7-10 хвилин. Вакуумний масаж отримує позитивні відгуки як процедура, спрямована на відновлення м’язової тканини, покращення кровообігу, сповільнення процесів старіння та підвищення міцності з’єднувальної тканини.

Він ефективний у боротьбі з целюлітом, за допомогою спеціального масажного приладу, який видаляє з тканин зайву рідину, піддаючи їх вакуумному впливу для видалення підшкірних жирових відкладень.

Під час проведення такого масажу в домашніх умовах необхідно перед тим помасажувати проблемні ділянки руками, розігріти тіло банками та нанести протиалергенне масло.

Не можна використовувати під час процедури агресивні засоби з вмістом перцю, ефірних масел та грейпфрута.

Курс домашніх процедур повинен складати 12-15 сеансів тривалістю по 10 хвилин, які слід проводити через добу. У проміжні дні рекомендується приймати розслаблюючі ванни з солями та травами.

  1. Великі пігментні та родимі плями в зоні очікуваного впливу.
  2. Гострі запальні захворювання шкіри.
  3. Захворювання крові.
  4. Злоякісні пухлини.
  5. Гіпертонія, інші серйозні серцево-судинні захворювання.
  6. Наявність електрокардіостимулятора.
  7. Туберкульоз, ревматизм у активній формі, абсцес легені.
  8. Тромбофлебіт, тромбоз судин, підвищена ламкість та проникливість кровоносних судин.
  9. Варикозне розширення вен в зонах впливу.
  10. Інфекційні захворювання.
  1. Ефективне усунення м’язових болей і спазмів.
  2. Безболісність процедури.
  3. Ефективне лікування целюліту та зайвої ваги.
  4. Профілактика старіння та утворення зморшок.
  5. Підтягування шкіри, підвищення її пружності та еластичності.
  6. Розслаблення та зняття напруги після інтенсивних навантажень, перевтоми та стресів.
  7. Усунення фіброзних вузлів за декілька сеансів.
  8. Корекція фігури та обличчя.