Мелірування волосся

Мелірування – це техніка зміни кольору волосся, коли фарбують не всі пасма, а лише деякі. У класичному виконанні окремі пасма зазвичай світліють. Сучасні тенденції також передбачають мелірування темними фарбами з використанням різних відтінків. Процедура змішування кольорів візуально надає волоссю об’єму, підкреслює форму та стиль зачіски, маскує сивину і освіжає загальний вигляд.

Майстри використовують різні схеми фарбування, але найчастіше застосовують один з двох варіантів: за допомогою шапочки або фольги. У першому випадку на голову надівають резиновий чохол з отворами, через які витягують волосся та наносять на них фарбу. У другому – окремі пасма складають на шматочки фольги потрібного розміру, покривають обраним відтінком та завертають пасма всередину, обмежуючи нефарбовані частини. Хоча слід сказати, що сьогодні в індустрії краси з’явилися і інші модні техніки.

Порівнюючи мелірування з традиційною зміною кольору зачіски, при якій змішується фарба на все волосся, метод часткового фарбування вважають більш м’яким. Адже задіюються лише на окремі пасма та кореневі зони, і відповідно шкіра голови майже не страждає. Крім того, саме завдяки локонам різних кольорів створюються ефекти рябини, яка приховує сивину, та об’єму. Цього не вдасться досягти за допомогою однорідного фарбування.

Проте, для оновлення зачіски деякі роблять таку процедуру, як тонування волосся. Подібні засоби використовують навіть у видах креативного мелірування, поєднуючи одразу декілька варіантів кольору. Метод приваблює багатьох жінок засобами догляду, низькою ціною, простотою використання та можливістю швидко отримати ефект. Але такі продукти змінюють колір лише на 2-3 тони, тримаються на волоссі лише 1-1,5 тижні, нерівномірно фарбують довжину локонів та не приховують сивину.

Розглянемо найпоширеніші техніки.

Класичне мелірування волосся

Полягає у вибілюванні окремих прядок по всій довжині. Залежно від методу нанесення фарби, класичне мелірування поділяється на велике і дрібне. В результаті візуально збільшується об’єм. Така особливість особливо актуальна для дівчат, які страждають підвищеною жирністю волосся.

Бразильське мелірування волосся

Призначене не для радикальної зміни іміджу, а для підкреслення природної краси. Окремі прядки фарбуються хаотичними мазками. При цьому корені не піддаються хімічному впливу. Бразильське мелірування ідеально підходить для тонких, рідких волосся. Після процедури волосся стає більш пишним, об’ємним. Також це хороший спосіб приховати перші сиві волоски.

Венеціанське мелірування волосся

Полягає в вибілюванні окремих прядок. Від класичного мелірування відрізняється тим, що під час фарбування використовуються склади на 2–3 тони світліше природного кольору волосся. Найбільш ефектно венеціанська техніка виглядає на темноволосих дівчатах.

Французьке (мажимеш)

Особливість цієї техніки — для фарбування беруться лише безаміачні фарби. Можна обробляти як велику частину волосся, так і зробити невеликі акценти у вигляді декількох вибілених прядок.

Каліфорнійське мелірування волосся

Локони фарбуються таким чином, що створюється ефект вигорілого на сонці волосся. Особливо ефектно каліфорнійське мелірування виглядає на світловолосих дівчатах. Зачіска стає блискучою, більш об’ємною.

Кольорове мелірування

Сміливе рішення, підійде творчим дівчатам, які звикли бути в центрі уваги. У даному випадку використовуються будь-які яскраві відтінки: рожевий, фіолетовий, червоний, синій.

Зверніть увагу! Кольорове мелірування потребує частої корекції. Яскравий пігмент змивається протягом 2–3 тижнів.

Мажиконтраст

Суть методики фарбування полягає в тому, що береться фарба, радикально відмінна від природного кольору. Відмінне рішення для дівчат з темним волоссям. На такому волоссі вийде виконати задуманий контраст.

Шатуш

Принцип техніки полягає в досягненні плавного переходу від темних коренів до світлих кінчиків. Під час процедури прядки фарбуються кілька разів за методом хаотичних мазків.

Балаяж

Прядки при такій техніці фарбуються статичними мазками «вгору-вниз» без конкретної схеми або малюнка. Зазвичай наноситься вибілювальний склад, але деякі дівчата віддають перевагу експериментувати з яскравими, темними відтінками.

Омбре

Відмінний спосіб освіжити зачіску. Найбільш розкішно омбре виглядає на довгих волоссях. Полягає в розтяжці кольору, в результаті якої отримується дуже плавний перехід від темних коренів до світлих кінчиків. Створюється враження вигорілих на сонці локонів.

Вуаль

Одна з найбільш безпечних методик. Фарбою обробляється лише поверхнева частина волосся. Ефект виходить досить оригінальним — волосся візуально покриваються легкою туманною димкою.

Процедура часткового фарбування включає такі кроки:

  1. Нарізати фольгу на смужки. Розмір повинен бути трохи більшим за довжину пасм.
  2. Розділити волосся на декілька частин і закріпити заколками.
  3. Відокремити тонку пасму, підкласти під неї фольгу.
  4. Нанести фарбуючий засіб, згорнути фольгу навпіл, закріпити з боків, щоб засіб не потрапив на інше волосся.
  5. Продовжувати ідентичні дії з іншими пасмами.
  6. Час витримки фарби залежить від бажаного результату. Для освітлення до двох тонів знадобиться 10–15 хвилин. На темних волоссях тримати слід довше — 30–40 хвилин.
  7. По закінченню часу потрібно зняти фольгу, ретельно вимити голову, використовуючи шампунь і бальзам для фарбованого волосся.

Як і у будь-якій техніці фарбування, у цій є свої переваги та недоліки.

Детальніше про переваги процедури:

  • У порівнянні з повним фарбуванням або освітленням волосся мелирування вважається найбільш лагідним способом, оскільки фарбуючий склад наноситься лише на певні пасма.
  • Більшість фарбувань не потребує частого оновлення. Зазвичай, протягом 2-4 місяців, а при деяких техніках і більше, зачіска виглядає дуже гідно.
  • Мелирування можна робити практично на будь-яких типах волосся різної густини, структури та довжини.
  • Багато технік і видів такого фарбування дозволяють вибрати найбільш підходящий варіант.
  • Після процедури волосся не потребує спеціального і дороговартісного догляду.
  • Такий вид фарбування дозволяє візуально додати об’єм рідким та тонким пасмам.
  • Мелирування якісно та гармонійно маскує сивину.

Перед прийняттям остаточного рішення варто оцінити й негативні сторони процедури:

  • Незважаючи на відносну безшкідливість, фарбуючі склади все ж впливають на волосся. Особливо при неякісному мелируванні. Такі пасма часто стають сухими та ламкими, і потребують додаткового догляду та відновлення.
  • Вартість такого фарбування відрізняється високою ціною. Чим густіше і довше волосся та складніше вибрана техніка мелирування, тим більше вартість процедури.
  • Процес займає багато часу.
  • Майстри не рекомендують проводити мелирування в домашніх умовах, оскільки результат малоймовірно буде бездоганним.

Не секрет, що після процедури мелірування, яка хоч і може подарувати волоссю оригінальні відтінки та бажаний об’єм, волосся потребує спеціального догляду. Щоб відновити волосся після мелірування, необхідно в першу чергу придбати необхідні засоби для догляду за фарбованими волоссям. Для цього існує безліч живильних шампунів, зміцнюючих бальзамів, масок і гелів.

Крім того, майже в будь-якій аптеці можна знайти ампули, що містять комплекс натуральних речовин і конкретних вітамінів, які допомагають за короткий час відновити волосся після мелірування.

Важливо також пам’ятати, що використання фена, праски і щипців для волосся в цей період тільки сприяє пошкодженню волосин. Це зумовлено тим обставини, що меліровані волосся вже досить крихкі та ламкі, а перепади температур справляють на них ще більше негативного впливу.

Для того щоб відновити волосся після мелірування, часто застосовують також засоби народної медицини.

Серед найбільш ефективних народних рецептів можна виділити наступні:

  1. Жовток курячого яйця необхідно відокремити від білка та докладно взбити. Потім втерти його в коріння волосся і прикрити голову шапочкою. Змивати можна через півгодини;
  2. Жирну домашню сметану потрібно нанести на коріння і розподілити на волосся до кінців, потім прикрити голову шапочкою і рушником на годину, після чого змити;
  3. В шкіру голови втерти масажними рухами реп’яхову або оливкову олію, які також допомагають відновити волосся після мелірування. Змивати слід через годину теплою водою;
  4. Натуральний бджолиний мед чудово зміцнює та живить волосся, тому його часто змішують з 1 роздробленим лимоном або ківі в блендері, потім отриману суміш наносять на волосся і тримають близько години під спеціальною шапочкою.

Слід відзначити, що використання фена після проведення будь-якої з вищезазначених процедур не рекомендується: волосся має висохнути природним шляхом, щоб не піддаватися впливу різних температур.