Лазерна епіляція – процедура довготривалого видалення волосяного покриву за допомогою дії лазерного випромінювання, що призводить до руйнування фолікула волосся.
Принцип дії лазерної епіляції
Лазерна епіляція ґрунтується на принципі селективного фототермолізу. Лазерний промінь із заданою довжиною хвилі взаємодіє лише з певними клітинами – так званими «мішенями», або хромофорами, ніяк не впливаючи на навколишні тканини. У ролі мішені при епіляції лазером виступає пігмент меланін, що міститься у волосках вище та нижче рівня шкіри. Таким чином, під впливом випромінювання лазера волосок нагрівається і знищується разом з фолікулом, у той час як оточуючі тканини залишаються неушкодженими.
Лазери першого покоління підходили лише видалення темного волосся на світлій шкірі. Сучасні технології дозволяють позбутися волосся будь-якого кольору (крім сивого волосся), у тому числі і на смаглявій шкірі.
Показання
Основне показання для лазерної (або будь-якої іншої) епіляції – наявність небажаного волосся. Яке волосся вважати небажаним, кожна людина вирішує самостійно.
Протипоказання
Лазерна епіляція – фізіотерапевтична процедура, яка протипоказана у таких випадках:
- цукровий діабет,варикозна хвороба, тяжка гіпертонія, наявність кардіостимулятора;
- під час вагітності та лактації;
- висипання, дерматологічні захворювання в зонв обробки;
- онкологічне захворювання;
- загострення будь-яких хронічних захворювань;
- прийом певних лікарських засобів, у тому числі гормональних препаратів;
- свіжа засмага;
- татуювання в зоні обробки.
Види лазерів
Олександритовий лазер вважається «золотим стандартом» лазерної епіляції: він забезпечує швидке та безболісне видалення непотрібної рослинності. Найякісніші та найдорожчі діодні установки практично не поступаються александритовим, проте дозволити собі таке обладнання може не кожна клініка, оскільки вони мають дуже високу вартість у порівнянні зі звичайними лазерами, що використовуються в салонах краси.
Набагато частіше зустрічаються малопотужні діодні лазери, які потребують багато часу, щоб усунути зайву рослинність. Таким чином, якщо є вибір, краще віддати перевагу олександритовому лазеру – це надійніший варіант.
Як підготуватись до лазерної епіляції
- За кілька тижнів до процедури не вдайтеся до інших методів епіляції (віск, шугарінг, бритва тощо).
- За 14 днів до сеансу не засмагайте, не відвідуйте солярій та не використовуйте креми для засмаги.
- За 12-14 днів до сеансу не приймайте антибіотиків.
- Для епіляції олександритовим лазером за 1-2 дні до візиту до косметолога збрийте волосся по зростанню волосся станком у зоні обробки, залишивши лише волоски до 1-3 мм. Робіть це акуратно, щоб не травмувати шкіру.
- Для епіляції діодним лазером повністю збрийте волосся за 24 години в області обробки перед походом до косметолога.
Час процедури
Залежить від розмірів області, що обробляється: від 5 до 45 хвилин.
Обробка обличчя – 20-30 хвилин.
Глибоке бікіні – 20-30 хвилин.
Ноги повністю – 60-90 хвилин.
Скільки потрібно процедур і віід чого це залежить
Бажаний результат ви помітите через 4-6 процедур. Це умовні рамки, курс може складатися із 10 і навіть 15 сеансів. Це залежить від зони епіляції. Повний курс для тіла складається із 6-8 сеансів, а для обличчя – до 10-12.
На кожній процедурі лазер впливає на фолікул у стадії зростання, тобто на активне волосся. Після його знищення як компенсацію втрати прокидаються інші цибулини. Вони починають рости з нуля і волоски з’являються знову. Тому потрібно проводити кілька сеансів.
Усього буде кілька хвиль активного росту сплячих фолікул, кожна наступна хвиля все бідніша і бідніша: волосків за кількістю буде менше, і ставатимуть тонші. Кількість цих хвиль та необхідних процедур залежить від індивідуальних особливостей організму. Після того, як будуть знищені всі цибулини, ви надовго забудете про небажану рослинність на тілі.
Знеболювання при епіляції
Александритовий лазер оснащений вбудованою подвійною системою охолодження, але процедура може бути відчутною. Якщо у вас підвищена чутливість, то косметолог використає місцеве знеболювання (крем-анестетик або лідокаїн у вигляді спрею)
При роботі з діодним лазером лікар захищає шкіру, що обробляється, спеціальним охолоджуючим гелем. Цього достатньо, щоб зробити процедуру максимально комфортною та безболісною.
Як довго зберігається ефект
Після проходження курсу результат триматиметься від 2 до 5 років. Це залежить від зони,яку епілювали та гормонального фону.
Перерви між сеансами
Між сеансами потрібно робити інтервали по 1-2 місяці.
Цей умовний проміжок і залежить від зони:
- Для обличчя – 1-1,5 місяці;
- Для зони бікіні – 1-2 місяці;
- Для гомілок – 1,5-2 місяці.
Чи шкідлива лазерна епіляція?
Ні, процедура повністю безпечна, якщо виконується правильно.
Світлові хвилі не проникають глибше підшкірно-жирової клітковини, тому не можуть впливати на внутрішні органи.
Шкіру лазерне випромінювання не шкодить, якщо апарат налаштований правильно.