Гідроколонотерапія – м’яка процедура промивання товстого кишечника для видалення калових шлаків, корекції мінімального балансу організму, дезінтоксикації та відновлення оптимальної кишкової мікрофлори. Гідроколонотерапія дозволяє очистити весь товстий кишечник, а не лише його кінцевий відрізок довжиною 30-40 см, як це спостерігається при встановленні клізми. Таким чином, процедура забезпечує гідромасаж товстого кишечника і вплив на стінки корисних речовин, під час якої відбувається стимуляція рефлексогенних зон.
Показання для проведення гідроколонотерапії
- алергії,
- ожиріння, зайва вага,
- підготовка до обстеження та операції на товстій кишці,
- простатит, аденома простати,
- вагініти, ерозія шийки матки,
- ослаблення імунної системи (часті респіраторні захворювання, дерматити невідомого походження),
- алкогольне та наркотичне отруєння, отруєння хімічними речовинами, зараження радіонуклідами,
- акне, фурункульоз,
- очищення організму від шлаків,
- захворювання кишківника (коліт, сигмоїдит, проктит, запори, діарея, дискінезія).
Як проходить очищення кишечника
Попереднім етапом є легкий масаж живота. У пряму кишку вводиться вода, яка промиває товстий кишечник повністю (загальна довжина перевищує 2 метри). Процедура проходить без болю і доставляє мінімум неприємних відчуттів.
Зазвичай призначають 5-6 сеансів, один сеанс триває 45 хвилин. Протипоказаннями є кишкові кровотечі, ниркова недостатність, онкологічні захворювання, вагітність у другому і третьому триместрах.
Підготовка до гідроколонотерапії
Перед проведенням гідроколонотерапії необхідно обов’язково підготувати організм. Для цього за три дні до процедури рекомендується обмежити споживання жирів та рослинних білків. Заборонено споживати свіжі овочі і фрукти, ржаний хліб, випічку з висіяної муки, боби, чечевицю, квасолю та горох. Не можна пити алкогольні та газовані напої.
За два дні до проведення процедури гідроколонотерапії рекомендується приймати активоване вугілля по дві таблетки три рази на день, а також Еспумізан. За чотири години до початку процедури не можна нічого споживати.
Протипоказання до гідроколонотерапії
Процедура передбачає досить сильний вплив на організм, зокрема на кишечник. Тому існує багато протипоказань до гідроколонотерапії.
До них можна віднести:
- важкі захворювання судин і серця, зокрема аневризми аорти;
- внутрішні кровотечі, включаючи кишкові;
- тяжка форма анемії;
- друга половина вагітності;
- цироз печінки; важка форма гіпертензії;
- порушення цілісності кишкової стінки;
- геморой у гострій фазі;
- злоякісні пухлини кишечника;
- гострий коліт;
- неспецифічний виразковий коліт;
- хвороба Крона;
- спайки на внутрішніх органах;
- кишкова непрохідність;
- відновлювальний період після операцій на внутрішніх органах;
- будь-які захворювання прямої кишки.
У зв’язку з таким обширним списком протипоказань до гідроколонотерапії рекомендується пройти обстеження організму перед проведенням процедури. У протилежному випадку процедура може завдати шкоди здоров’ю і спровокувати загострення вже існуючих хронічних захворювань.