Гелевий манікюр

Гелевий манікюр – процедура обробки нігтів рук, для здійснення якої майстром манікюру використовуються спеціальні гель-лаки.

Гель-лак – це гібрид звичайного лаку для нігтів та гелю для нарощування, тому він і має таку назву. Матеріал зібрав у собі найкращі якості обох покриттів: колір та стійкість до 2-3 тижнів.

За рахунок того, що гель-лак увібрав у себе властивості гелю, він не тільки має стійкість, що дозволяє ходити з покриттям 2-3 тижні, але і надає нігтикам додаткову жорсткість. Гель-лак зміцнює нігтьову пластину, що дозволяє володаркам тонких і ламких нігтів відростити довжину.

Гель-лак сушать у спеціальній лампі, на що в середньому йде 0,5-1 хвилина. Звичайно, покупка лампи асоціюється з додатковими витратами, але варто відзначити, що лампа для полімеризації гель-лаку прослужить вам від 3 до 5 років! Придбавши її лише 1 раз, ви будете ходити з бездоганним манікюром протягом кількох років.

Повернімося до 2010 року, коли корпорація “CND” створила революційний продукт – гібрид гелю та лаку. Але назвала його не гель-лак, а “Shellac”.

По суті, гель-лак і шелак – це те саме. Просто “Shellac” – це назва певної марки гель-лаків. Але через те, що шеллак став першим у світі гель-лаком, відбулося злиття понять. Наприклад, те саме сталося з брендом “Pampers”: дуже часто можна почути, що підгузки називають памперсами.

Тому питанням: «Що краще – гель-лак чи шеллак?» відповідь проста – між ними немає жодної різниці.

Якщо не спиратися на системи покриття, то можна виділити такі основні види гель-лаків:

  • однотонні – класичні кольорові покриття;
  • камуфлюючі – максимально природні та натуральні кольори, наближені до тону шкіри: тілесні, персикові, рожеві. Ідеально підходять до створення французького манікюру. Найчастіше такі гель-лаки є напівпрозорими;
  • з шиммером – інакше кажучи це гель-лаки з блискітки. Виробники експериментують і додають у гель-лаки блискітки всіляких кольорів та розмірів;
  • “Котяче око” – це гель-лак, який містить у складі найдрібніші металеві частинки. Завдяки цьому, за допомогою спеціального магніту, можна задати напрямок частинкам і створити візерунок, що переливається;
  • акварельні – за допомогою між кольорами можна створити ефект м’яких акварельних переходів. Такі гель-лаки мають особливу текстуру. Зверніть увагу, для створення акварельного розпису потрібна спеціальна база, за якою працюють без просушування;
  • вітражні – це гель-лаки з напівпрозорою текстурою, які дозволяють створювати дизайни у ​​стилі мозаїчного скла, акваманікюру. На вигляд такі гель-лаки на вигляд нагадують розведений у воді колірний пігмент;
  • термо – гель-лак, що змінює колір залежно від температури навколишнього середовища. Це покриття має у складі пігменти, що реагують на зниження або підвищення температури;
  • хамелеон – такий гель-лак містить частинки, що реагують на зміну освітлення. Він змінює відтінок під впливом світла;
  • люмінесцентні – гель-лаки, які світяться при неоновому чи ультрафіолетовому освітленні.

У домашніх умовах гелевий манікюр робиться за допомогою спеціального набору для гелевого манікюру. Якщо спеціальний набір є, попередньо зробивши сухий манікюр можна приступити до процедури. По-перше, необхідно знежирити нігтьову пластину та прибрати з неї зайву вологу. Після цього на нігті наноситься базовий шар гелю. Потім наноситься шар моделюючого гелю, після чого закріплюється фінальним покриттям. Якщо у придбаний набір входить УФ-лампа, то з її допомогою весь процес можна прискорити, так як вона використовується для сушіння гелевого шару.

Для того, щоб гель-лак не зіпсувався необхідно дотримуватися кількох простих правил щодо його зберігання.

  • Гель-лаки бояться сонячного світла. Через попадання ультрафіолетових променів матеріал може загуснути або всередині нього можуть з’явитися грудочки. Щоб захистити гель-лаки від проникнення світла, виробники випускають їх у чорних (рідше кольорових) пляшечках. Незважаючи на це, не варто ставити гель-лаки біля вікна, краще зберігати їх у темному кутку або спеціальному кейсі подалі від сонячного світла. З цієї причини не забувайте щільно закривати кришку флакона після закінчення процедури.
  • Не трясіть гель-лаки. Через трясіння в них можуть з’явитися бульбашки повітря, а це призводить до того, що покриття погано лягає на поверхню нігтьової пластини. Також погіршується зчіпка між шарами, а це може призвести до відшарування та відколів.
  • Не зберігайте гель-лаки поруч із обігрівальними або опалювальними приладами. А також уникайте різких перепадів температури. Усе це негативно впливає структуру гель-лаку. Ідеальний варіант для зберігання – стабільна кімнатна температура.

Стандартний термін придатності гель-лаків складає 3 роки. Однак може бути іншим у зв’язку з текстурними особливостями матеріалу (ефект гель-лаку). Термін придатності того чи іншого бренду гель-лаку визначається виробником та вказаний на етикетці, що супроводжує флакончик.