Гарячий манікюр (олійний, королівський, лікувальний) є одним із видів європейського або класичного манікюру. Серед інших методів догляду за шкірою рук і нігтьовою пластиною він займає особливе місце. Гарячий манікюр здобув широку популярність одночасно з нарощуванням нігтів, оскільки є одним із кращих методів для їх відновлення після зняття модельованих нігтів.
Техніка виконання
Процедуру можна виконувати не лише в манікюрних салонах, але й вдома, маючи необхідне обладнання, інструменти та косметичні засоби.
Обробка рук проходить у декілька етапів:
- Очищення та дезинфекція рук – під час процедури під впливом нагрівання лосьону відбувається відкриття пор, через які проникають не лише активні лікувальні речовини, але й шкідливі. Частки бруду, жиру або поту можуть викликати подразнення на шкірі. Для уникнення таких наслідків рекомендується ретельно вимити руки та обробити їх антисептиком;
- Оформлення нігтів – щоб надати нігтям бажану форму, потрібно використовувати ножиці та пилочку;
- Ванночка – поживний лосьон або масло розігріти до температури 40-48 градусів, тримати руки в цьому складі близько 25 хвилин, після чого помасажувати долоні рук та кожен палець, втираючи лосьон в шкіру до повного вбирання. Після того, як засіб вбереться, видалити залишки лосьону рушником, щоб пори закрилися;
- Обробка кутикули – кутикулу видаляють за допомогою спеціальних інструментів або відштовхують апельсиновою паличкою. Потім нігті покривають захисним засобом або лаком.
Регулярне використання ванночок забезпечить підвищення еластичності та м’якості шкіри, усунення сухості та покращення зовнішнього вигляду нігтьових пластин. Нігті завжди будуть доглянутими, перестануть лущитися і ламатися. Також гарячий лосьон має позитивний вплив на суглоби, тому така процедура підійде літнім людям, музикантам і любителям рукоділля.
Обладнання для гарячого манікюру
Ванночка для гарячого манікюру є спеціальним електричним обігрівачем, що працює в двох режимах: нагрівання до заданої температури та підтримання заданої температури. При відсутності спеціальної ванночки для гарячого манікюру в домашніх умовах олію або крем можна нагріти на водяній бані, але для оптимального ефекту рекомендується підтримувати постійну температуру, що не занадто зручно при проведенні частих процедур. Косметичний засіб з кремоподібною структурою, що використовується для гарячого манікюру, містить велику кількість корисних для шкіри рук інгредієнтів та поживних речовин, таких як ланолін, вітаміни, гліцерин, мінеральні олії, що сприяють підтримці здоров’я нігтів і шкіри рук. Необхідною умовою лосьйону є стабільність його структури під час нагрівання – він не повинен розщеплюватися на жири та воду.
Показання та переваги
Незважаючи на те, що ця процедура практикувалась з XIX століття, в салонах вона з’явилася відносно недавно. Якщо раніше її застосовували лише для зволоження шкіри, то сьогодні за її допомогою можна вирішити безліч проблем.
Показаннями до неї є:
- Сухість шкіри, неглибокі зморшки;
- Занадто жорстка кутикула та утворення заусенців;
- Ламкість і розшарування нігтів;
- Відновлення після тривалого і постійного нарощування нігтів;
- Близьке розташування кровоносних судин до поверхні шкіри;
- Біль та напруга суглобів пальців.
Результат буде помітний відразу після першої процедури, однак для досягнення лікувального ефекту рекомендується обробляти руки не рідше двох разів на місяць. Часте застосування ванночок з лосьоном дозволить:
- Усунути сухість і лущення шкіри;
- Зробити нігті міцними і здоровими та стимулювати їх ріст;
- Позбутися від заусенців та запобігти їх утворенню;
- Уповільнити ріст кутикули і зробити її м’якше;
- Стимулювати кровообіг і відновлення шкірних покривів.
У наш час ця процедура стає все більш популярною серед жінок, оскільки вона практично не має протипоказань і допомагає боротися з великою кількістю захворювань.