Мелірування – дуже популярний спосіб освітлення волосся. Вперше про нього заговорили “з легкої руки” легендарної Бріжіт Бардо. У середині 50-х років її ім’я прогриміло у всьому світі після зйомок у фільмі “І Бог створив жінку”. Проте золотисте волосся актриси стрімко змінилося після прем’єри фільму, і тоді в одному з інтерв’ю пролунало зізнання пані Бардо, що її улюблений перукар Жак Дессанж фарбує її волосся особливим методом. І сьогодні цей спосіб фарбування називається – мелірування.
- Балаяж – ступінчасте фарбування, при якому інтенсивність освітлення прядей дуже плавно збільшується від коренів до кінчиків волосся без яскраво виражених переходів. Зазвичай, нижня третина волосся виявляється набагато світліше. Створюється ефект вигорілого на сонці волосся. Балаяж чудово маскує першу сивину;
- Обернений балаяж – мелірування, при якому кінчики волосся темніші, ніж коріння. Зазвичай таку техніку обирають блондинки або світловолосі, які хочуть трохи затемнити пряді;
- Каліфорнійське мелірування – ще один вид фарбування з ефектом вигорілого на сонці волосся. На відміну від балаяжа, немає такого помітного контрасту між кореневою зоною і кінчиками волосся. Зате пряді можуть бути розфарбовані в 3–5 близьких відтінків, завдяки чому волосся здаються переливаючимися;
- Шатуш – техніка мелірування, схожа на балаяж. Відмінність лише в тому, що освітленню піддаються лише нижні ⅔ волосся. Пряді біля кореневої зони не освітлюються;
- Омбре – техніка фарбування, схожа на балаяж. Проте пряді фарбуються приблизно починаючи з середини довжини або трохи вище. Перехід тонів дуже плавний, кінчики прядей інтенсивно освітлюються. Французькі перукарі називають такий ефект “поцілунок сонця”. Ця техніка підходить блондинкам, які не хочуть занадто часто вибілювати волосся в кореневій зоні;
- Мажимеш – фарбування світлих прядей у декілька близьких відтінків. У зачісці може бути до 7 тонів.
Мелірування в домашніх умовах
Найпростіший і ефективний спосіб здійснити мелірування в домашніх умовах – це використовувати фольгу для фарбування. Цей метод зможе повторити навіть початківець, але якщо вам допоможуть подруга, мама або сестра, то результат буде отримано швидше та якісніше. Отже, вам знадобляться:
- Пластикова кисть для фарбування.
- Скляна або пластикова миска (ні в якому разі не металева).
- Два пластикові гребінці: звичайний масажний і з тонкою гострою ніжкою.
- Фольга та ножиці.
- Фарба для волосся.
- Окислювач.
Фарба для волосся має бути в тому кольорі, який ви хочете отримати на волоссі після мелірування. Оберіть окислювач в залежності від стану і колірної гами волосся перед меліруванням. Наприклад, якщо у вас темне і густе волосся, обирайте 9-12% розчин, в залежності від їх чорного або каштанового відтінку. Для світлих, наприклад, русих дівчат підійде 6-8% окислювач, а якщо волосся тонкі і слабкі – зупиніться на 3%.
Фольгу перед початком фарбування слід розрізати на смужки шириною 15-20 см. Довжина смужок повинна бути вдвічі більшою, ніж довжина ваших волосся. Змішайте всі необхідні розчини, як вказано в інструкції. Не забудьте обов’язково зробити тест на алергічну реакцію. Переходимо до техніки мелірування волосся.
- Розчешіть волосся, розділіть їх на 3 частини – дві бічні і тильну. Якщо є чубчик, його також варто виділити окремо. Закріпіть ті частини, з якими ще не працюєте, за допомогою заколок або гумки. З
- а допомогою гребінця відокремлюємо одну тонку лінію волосся шириною не більше 10 см. Розділяємо волосся на тонкі пасма у шаховому порядку, під корінь кладемо смужку фольги.
- Наносимо освітлювач кисткою на виділені пасма по всій довжині волосся. Після цього завертаємо фольгу пополам, а потім загинаємо бокові сторони смужок. Таким чином фарбуємо все волосся.
Час витримки буде залежати від початкового кольору вашого волосся та того результату, який ви хочете отримати. Світле русяве волосся освітлюється досить швидко – всього за 10-15 хвилин, а ось темне довше – до 40. Однак будьте обережні і не перетримайте окислювач, тому що це може зробити волосся дуже сухим і ламким. Обов’язково вивчіть інструкцію, що додається до окислювача та враховуйте рекомендації виробника. Після освітлення змийте порошок та повністю просушіть волосся феном. Далі наносимо підготовлену фарбу на волосся і тонуємо його. Це надасть волоссю блиску та гарного кольору.
Домашнє мелірування волосся: практичні поради
Перш ніж розпочати безпосереднє виконання процедури, необхідно провести тест на наявність алергії на фарбувальну речовину. Зазвичай виробники докладно описують на упаковках або в вкладених листах, де краще проводити пробу, а також як виглядає позитивна або негативна реакція на отриманий склад.
Важливо наносити фарбувальну суміш одразу після підготовки; фарбовані пасма ні в якому разі не слід накривати плівкою або душовою шапочкою, оскільки це може пошкодити структуру волосся.
Краще виконувати фарбування в старому непотрібному одязі, оскільки при потраплянні фарбувального складу на тканину залишаються світлі, не видаляються плями.
Домашнє мелірування волосся, в цілому, можна легко здійснити самостійно, проте не завжди такі експерименти завершуються позитивним результатом, тому краще виконувати процедуру у досвідченого перукаря.