Домашні маски для жирної шкіри

Не дарма жирну шкіру називають проблемною – через активну роботу сальних залоз на шкірі створюється сприятливе середовище для розвитку бактерій.

Домашні маски для обличчя та волосся є прекрасною альтернативою доглядової косметиці з мас-маркету, та мають ряд переваг: натуральність, безпека, індивідуальний вибір інгредієнтів, турбота про навколишнє середовище. Ви можете експериментувати з різними рецептами, змінювати пропорції або додавати нові компоненти, створюючи найкращий варіант для вас

Глина і виноград. Щоб підсушити шкіру і звузити пори, можна зробити маску з глини і винограду. Для цього необхідно розвести молоком кімнатної температури приблизно 40 г чорної глини, настояти 20 хвилин і змішати з виноградом, перед тим розтертим. Сорт винограду значення не має. Далі необхідно нанести маску на обличчя приблизно на 20 хвилин, після видалення залишків маски під проточною водою протерти шкіру льодом.

Дегтярне мило і полуниця. Маски для жирної шкіри обличчя на основі дегтярного мила з додаванням спілої полуниці допоможуть скоротити виділення шкірного жиру, підсушать верхній шар шкіри, зберігаючи її м’якість. Приготувати таку маску вдома досить просто. Знадобиться 5 г натертого на дрібній терці дегтярного мила, 20 мл гарячої води, 3 г крохмалу або желатину. Мило потрібно розчинити в воді, після чого додати до цього розчину желатин. Коли отримана каша трохи остигне, додати 60 г полуниці.

Яйце і мед. Щоб зробити маску з медом і яйцем, потрібно збити в піну одне охолоджене яйце, додати 30 мл меду різних сортів і трохи лимонного соку. Нанести на шкіру приблизно на 30-40 хвилин, потім змити залишки, використовуючи контрастне змиття і лід (протерти після процедури).

Кукурудзяний крохмаль і грейпфрут. Щоб зробити цю маску, необхідно розтерти половину грейпфрута, додати до нього 20 г крохмалу і 40 мл кефіру, сироватки, тана або айрана. Добре змішавши інгредієнти, нанести на шкіру обличчя, не наносячи на шкіру навколо очей. Через 25 хвилин ретельно змити залишки теплою водою.

Курячий жовток і огірок. Для цього рецепту необхідно два яйця, трохи солі і один огірок. Яйця розтерти з сіллю і додати огірок, перед цим очищений і натертий. Нанести суміш на обличчя приблизно на 35-40 хвилин і змити.

Вівсяні пластівці і дріжджі. Щоб зробити цю маску, необхідно подрібнити на кавомолці 50 г вівсяних пластівців, змішати їх з 30 г дріжджів і 100 мл домашнього молока. Після того, як пластівці набухнуть, а дріжджі прийдуть в активність, додати 30 г рідкого меду і розподілити на шкіру. Коли маска почне висихати, видалити залишки.

Лимон і банан. Для приготування цієї маски потрібен один спілий банан, половина лимона і 15 г желатину. Необхідно подрібнити банан до стану каші, вижати в нього лимонний сік, додати желатин, трохи підігріти в мікрохвильовій печі і дати настоятися близько 15 хвилин. Після цього розподілити продукт по шкірі обличчя, покриваючи Т-подібну зону, витримати 15 хвилин і змити теплою водою.

Мед і алое вера. Для цієї маски необхідно сік алое змішати з медом приблизно в однакових пропорціях, додати кілька крапель лимонного соку і нанести тонким шаром на ті ділянки обличчя, які є найбільш проблемними. Залишити маску до того моменту, поки вона не висохне, після чого змити теплою водою.

Кефір і яєчний білок. До одного охолодженого білка необхідно додати 15 г картопляного крохмалу і влити 50 г кислого домашнього молока або кефіру. Добре перемішати і нанести на ніс, лоб і підборідок. Після витримати 40 хвилин і видалити залишки водою. За бажанням в маску можна додати трохи меду або кориці.

Рецепт із свіжих томатів. Два середні помідори подрібнити в блендері до однорідної маси, нанести це пюре на всю довжину волосся, накрити шапочкою для душу. Змити через півгодини теплою водою. Має той самий спектр дії, що й гірчиця, але здійснює більш лагідну дію на шкіру голови. Прискорює ріст, зволожує.

Рецепт з ківі. Два-три твердих (незрілих) ківі подрібнити в блендері з 1 столовою ложкою яблучного оцту, нанести цю суміш на волосся. Маска діє швидко – достатньо 10 хвилин. При постійному використанні зміцнюється еластичність локонів, зникає жирний блиск.

Рецепт з глиною. Глина ефективно очищає пори шкіри, знімає лупу. Для жирного волосся підійдуть чорна, зелена або блакитна глина. Достатньо 2 столові ложки глини, розведених чистою водою до консистенції густого сметана. Утримувати маску на волоссі слід 50 хвилин.

Рецепт із сіллю. Проста, але ефективна сольова маска очистить шкіру голови від ороговілих часток і покращить притік крові. Це означає, що локони стануть швидше рости. 2 столові ложки дрібної солі (краще морської) змішати з 1 столовою ложкою води і втерти в шкіру голови. Добре промити через 15 хвилин.

Рецепт на основі кисломолочного сиру. Кисломолочний сир чудово працює разом з лимонним соком. Даний склад збагачує волосся корисними мікроелементами та мінералами, знімає жирний блиск. Необхідно 2-3 столові ложки творожної маси змішати з соком 1 лимона, перетворити в кашу і намазати всі пряді. Утримати 45 хвилин і змити.

Яєчний рецепт. Такий засіб підійде власницям засолених коренів і сухих кінчиків, оскільки корисні мікроелементи збагачують волосся по всій довжині, а жирні кислоти нейтралізують жир. Два яйця з 1 ч. ложкою води вспінити міксером. Наносити на коріння вимитого волосся одразу після приготування суміші. Утримати півгодини.

Рецепт на основі молочних продуктів. Сироватка і кефір допоможуть в урегулюванні виділення себума – жирового секрету залоз. Молочний продукт підігріти на водяній бані. Теплий кефір нанести на всю довжину волосся. Утримати в теплі голову протягом години і змити з використанням шампуню.

Рецепт на хлібі. Паста з чорного хліба надасть додатковий об’єм волоссю, нейтралізує жир. Для виготовлення маски потрібно змочити крихту одного шматка житнього хліба в воді (або кефірі). Розтерти в кашу і нанести на шкіру голови і всю довжину волосся.

Рецепт з вівсянкою. Жирному волоссю також потрібне зволоження, для цього треба скористатися маскою з вівсянкою. 100 грамів борошна або пластівців залити кип’яченою водою, залишити на 15 хвилин. Нанести на всю довжину волосся. Утримати півгодини, потім промити голову з шампунем.

Рецепт з Мултані Мітті (індійська земля Фуллера). Маска зробить локони м’якими і блискучими. Земля Фуллера вбере зайвий жир з волосся, видалить перхоть і добре очистить його. Змішайте 2 чайні ложки Мултані Мітті з чистою водою до консистенції густої сметани. Нанесіть цю пасту на голову і волосся. Залиште на 35 хвилин, а потім змийте водою.

Рецепт з кип’яченим молоком, яєчним жовтком і вітаміном B12. Маска підійде, якщо локони біля коренів жирні, а кінчики залишаються сухими. Вона добре відновлює тьмяне волосся, надає їм м’якість і блиск. Кип’ячене молоко (40 мл), яєчний жовток і розчин вітаміну В12 (5 мл) змішайте разом. Нанесіть суміш на сухі брудні коси від коренів до кінчиків. Добре прогрійте голову (обгорніть рушником) і тримайте 45 хвилин. Потім змийте проточною водою.

Рецепт з кірками апельсина і лимона. Візьміть кірку 1 апельсина і цедру 2 лимонів, розмеліть їх на м’ясорубці, зробіть пасту і нанесіть на волосся. Залиште на 20 хвилин, а потім змийте чистою водою. Це засіб усуне проблему жирної шкіри, зберігаючи природний рівень pH шкіри, а також наситить локони мікроелементами і мінералами.

Рецепт – картопля на кефірі. Натуральний склад обережно висушує прядки, нормалізує діяльність сальних залоз, зволожує волосся по всій довжині і живить їх. Змішайте чашку кефіру (250 мл), один великий відварений картоплю, настій ромашки (20 мл) і 1 ч. ложку зеленої глини. Перемішайте суміш і нанесіть на вологі чисті волосся після миття. Утримуйте не менше 15 хвилин, потім змийте теплою водою.