Декапування

Декапування – це процес видалення з фарбованого волосся небажаного відтінку. Часто трапляється так, що фарбування не дає очікуваного результату – фарба нерівномірно лягає або волосся має “брудний” відтінок через змішування різних фарбників. Ймовірність виникнення подібних неприємностей дуже висока при фарбуванні в домашніх умовах. Звісно, помилки перукаря також можуть призвести до подальшого декапування через необхідність повністю “змити” сліди його роботи, але це трапляється набагато рідше, ніж у спробах заощадити і самостійно привести волосся в порядок.

Декапування – процедура складна і однозначно не корисна для волосся, тому перед її проведенням необхідно точно переконатися, що вона вам потрібна.

Розглянемо випадки, в яких необхідно скористатися нею:

  1. Невдалий колір: отриманий колір абсолютно вам не підходить або не подобається. Найчастіше подібна ситуація трапляється після фарбування вдома, коли колір вашого волосся не відповідає кольору на упаковці фарби.
  2. Вирівнювання відтінку: після багаторазового фарбування відтінки на кінцях волосся і в коренях відрізняються. Така ситуація трапляється досить часто: структура волосся по всій довжині неоднакова, тому фарбувальний пігмент проявляє себе по-різному. Також трапляються випадки, коли фарба лягає на волосся плямами.
  3. Відбілювання волосся: при бажанні швидко змінити колір волосся на світліший (наприклад, після виходу з чорного) проводиться процедура декапування, після якої волосся тонується.
  4. Повернення природного кольору волосся: у цьому випадку потрібно видалити чужорідний фарбуючий пігмент.

Декапування може бути поверхневим або глибоким. Вони відрізняються за силою впливу на пігмент. Кожен конкретний випадок вимагає індивідуального підходу з урахуванням стану волосся та кінцевої мети.

Поверхневе декапування

Таке м’яке змивання виконується за допомогою спеціального засобу для знежирення. Декапування засобом у поєднанні з шампунем чудово підходить для того, щоб зробити колір однорідним або виправити відтінок. Це найменш травматичний вид змивання для волосся, але, ймовірно, він не зможе повністю позбавити волосся від коліру.

Глибоке декапування

Для видалення, наприклад, насиченого чорного кольору потрібно більш агресивний вплив на пігмент. До засобу для знежирення додають 3% або 6% окислювача. Ця формула змивання для волосся працює ефективно і достатньо швидко – склад залишають на прядках не більше 50 хвилин. Важливо розуміти, що після глибокого декапування обов’язково потрібно відновлювати локони: їм знадобиться глибоке зволоження та інтенсивне живлення.

Можна використовувати для декапування більш м’які народні засоби, але не варто очікувати від таких процедур сильного ефекту, максимум 1 тон від трьох-чотирьох процедур.

Найпоширенішими засобами для відбілювання є маски на основі натуральних компонентів:

  1. Кефір. Підігрійте і нанесіть на волосся по всій довжині, надіть зверху поліетиленову шапку або пакет і обмотайте рушником, створюючи термоелектричний ефект для найкращого результату на одну-дві години, або навіть на весь нічний період. Ретельно змийте теплою водою та шампунем, завершивши миття кондиціонером або маскою.
  2. Олії аливкова, кокосова, реп’яхова, персикова або рицинова – трохи підігрійте і розподіліть по прядях, приділяючи особливу увагу кінцям волосся. Заверніть голову в поліетиленовий пакет і шапку на дві-три години. Добре промийте голову шампунем кілька разів, завершивши миття бальзамом.
  3. Коньяк. Добре додавати чайну ложку до олії для підсилення ефекту.
  4. Сода. Непогано відбілює, але дуже сушить волосся. Змивають її лише прохолодною водою.
  5. Ромашка. Чудово полоскати волосся ромашковим відваром, можна додати краплю лимонного соку і трохи меду.

Обов’язково приділіть додаткову увагу вашому волоссюі після декапування, краще використовувати комплексний підхід до відновлення волосся: живити не лише ззовні, але й додати в свій раціон більше корисних речовин і вітамінів.

Правила догляду за волоссям після процедури:

  1. Придбайте шампунь, бальзам та маску для волосся з підвищеним вмістом кератину в складі, що поверне волоссю пружність і шовковистість.
  2. На деякий час відмовтеся від гарячого укладання феном, праскою.
  3. Раз на тиждень робіть рицинове або інше олійне обгортання волосся.
  4. Порадуйте свою голову масажем, він відновить кровообіг і активізує волосяні цибулини.
  5. Збагатіть свій раціон продуктами, що містять білок та інші вітаміни для росту та зміцнення волосся: В, РР, Е, В9, В12, С, А, В5.
  6. Обов’язково захищайте волосся від тепла та холоду.
  7. Зробіть процедуру кератинізації або екранування волосся в салоні.