Біоревіталізація

Біоревіталізація – ін’єкційна процедура із застосуванням препаратів на основі гіалуронової кислоти. Є однією із найпопулярніших ін’єкційних процедур у світі. Введення гіалуронової кислоти сприяє глибокому зволоженню, а отже, омолодженню шкірного покриву. За допомогою цього методу можна нехай не повернути час, але хоча б загальмувати його біг, продовжити молодість.

Гіалуронова кислота притягує та утримує вологу, сприяє правильній організації молекул природного еластину та колагену, які, у свою чергу, утворюють каркас шкіри. Зниження вироблення цих речовин призводить до появи в’ялості шкіри, зморшок та інших проявів старіння. Біоревіталізація у косметології застосовується для різних зон: лоб, зона під очима та навколо очей, носогубні складки, перенісся, зона навколо губ, щоки, шия, зона декольте, руки. Помітний візуальний ефект після біоревіталізації відзначається вже після першої процедури: шкіра стає зволоженою, підтягнутою та м’якою на дотик.

Під час косметичної процедури біоревіталізації поєднання активних речовин впливає на нашу шкіру як природний поживний компонент, розгладжує її і, що дуже важливо, стимулює внутрішню динаміку відновлення, продукуючи колаген і еластин.

Багатьох жінок цікавлять питання – біоревіталізація обличчя: що це таке і скільки потрібно провести процедур, щоб знову стати молодою і красивою, позбавитися від змін, пов’язаних з віком. Деякі з них плутають біоревіталізацію з мезотерапією, оскільки обидві методики передбачають ін’єкційне омолодження клітин шкіри. Важливо розібратися в тонкощах кожної косметичної маніпуляції.

Суть методу біоревіталізації полягає в підшкірному введенні препаратів, які містять гіалуронову кислоту, яка виробляється самим організмом, але вже в меншій кількості, ніж потрібно. Ці коктейлі розгладжують зморшки, дрібні шрами та рубці, поліпшують метаболічні процеси, знімають набряки і темні кола під очима та надають обличчю здоровий колір.

Мезотерапія – це метод, який передбачає використання індивідуального складу, що містить екстракти рослин, вітаміни та мінерали. Їх дія спрямована на усунення певної естетичної проблеми. Схожі препарати мають водяну консистенцію і можуть містити невелику кількість гіалуронової кислоти (до 1 мл). Під час біоревіталізації використовують гелі з високим вмістом цього речовини та мінімальною кількістю допоміжних інгредієнтів. Мезотерапію проводять вручну або апаратним способом.

Препарати, які використовуються для біоревіталізації, вводяться в більш глибокі шари епідермісу, при цьому потрібна менша кількість ін’єкцій для більш вираженого омолоджуючого ефекту.

Ін’єкційна біоревіталізація – метод, при якому косметолог вводить уколи гіалуронової кислоти тонкою голкою вручну або за допомогою спеціального косметологічного обладнання. Щоб досягти максимального результату, необхідно пройти повний курс ін’єкцій. Зазвичай достатньо 3-5 сеансів.

Безін’єкційна (апаратна) біоревіталізація:

  • Лазерна біоревіталізація – метод доставки речовин за допомогою лазера.
  • Киснева біоревіталізація – гіалуронова кислота вводиться з киснем, який подають під тиском.
  • Іонофорез – гіалуронову кислоту вводять з використанням струму.
  • Магнітофорез – метод, при якому препарат вводиться під шкіру за допомогою магнітних хвиль.
  • Ультрафонофорез – речовини вводяться за допомогою ультразвукових коливань.
  • Кріобіоревіталізація – для введення речовин використовуються електровільни або рідкий азот.

Біоревіталізація в косметології використовується при наявності наступних показань:

  • Зморшки і згини, пов’язані з фізіологічними процесами старіння.
  • В’ялість і сухість шкіри.
  • Пігментні плями.
  • Вугровий висип.
  • Чорні точки.
  • Обезвоженість шкіри.
  • Розширені пори.
  • Прогресуючий купероз.
  • Рубцеві зміни шкіри.
  • Темні кола, набряки під очима.
  • Судинні мережі.
  • І інші виражені ознаки вікових змін.

Крім того, ревіталізація обличчя проводиться після лазерного шліфування, хімічних пілінгів і контурної пластики, після тривалого впливу ультрафіолету. Процедура біоревіталізації підтримує досягнуті позитивні зміни в тканинах від інших процедур косметології. Молекули гіалуронової кислоти збирають вологу і сприяють швидкому зняттю набряку. Вони також сприяють відновленню роботи сальних залоз та підвищенню стійкості клітин епідермісу до впливу ультрафіолету, що мінімізує ознаки старіння. Після біоревіталізації шкірний покрив стає пружним і сяючим.

Процедуру лазерної біоревіталізації та біоревіталізації гіалуроновою кислотою ін’єкціями не можна проводити у випадках:

  • автоімунних і інфекційно-алергічних захворювань;
  • порушення цілісності шкіри;
  • активного запалення чи герпетичних висипань на поверхні шкіри;
  • супутніх важких соматичних захворювань.

У випадку ігнорування протипоказань ефект від процедури біоревіталізації може мати негативний вплив на здоров’я всього організму.

Ін’єкційні процедури вражають тим, що результат зберігається на тривалий час. У середньому після курсу біоревіталізації можна насолоджуватися результатом протягом 6-12 місяців. Тривалість цього періоду залежить від кількох факторів: виду препаратів, індивідуальних особливостей, способу життя і виконання рекомендацій лікаря.

Після інтрадермального введення препарат не залишається в шкірі назавжди – з часом він розкладається і виводиться природним шляхом. Швидкість розкладу в багатьох відношеннях залежить від інтенсивності кровообігу та швидкості обміну речовин. З цієї причини протягом принаймні двох тижнів після кожного сеансу біоревіталізації варто утриматися від діяльності, яка активізує кровообіг і призводить до розширення капілярів.