Безопераційна ліпосакція – це метод позбавлення жирових відкладень без хірургічного втручання. До безопераційної ліпосакції вдаються найчастіше ті, кому за медичними протипоказаннями не можна проводити операції, хто не має можливості забезпечити собі тривалий відновлювальний період.
Різниця між звичайною та безопераційною ліпосакцією
При традиційних методах ліпосакції необхідно робити проколи або розрізи на шкірі для доступу до жирової клітчатки. Це може підвищувати ймовірність ускладнень, а також накладати на пацієнта ряд обмежень під час відновлювального періоду.
Безопераційна ліпосакція проводиться без вищезгаданих пошкоджень. Направлений вплив на жирові клітки (адипоцити) в проблемній зоні здійснюється через шкіру за допомогою низьких температур (криоліполізу), ультразвукової кавітації та інших методик, що може допомогти зведенню ризику ускладнень до мінімуму. Зазвичай такі методи не потребують тривалого реабілітаційного періоду.
Види безопераційної ліпосакції
Принцип методу ґрунтується на руйнуванні жиру за допомогою зовнішнього впливу. На відміну від хірургічної ліпосакції, зайвий жировий відклад усувається не скальпелем хірурга. Апарат для безопераційної ліпосакції руйнує жир лазером, ультразвуком або радіочастотним імпульсом. З тією самою метою використовуються спеціальні розчини. Під впливом фізичних чи хімічних факторів жирова тканина перетворюється в емульсію і виводиться з проблемної зони природним шляхом – через лімфатичну і кров’яну системи.
Зараз у більшості клінік використовуються такі види ліпосакції:
- мезотерапевтична (ін’єкційна) ліпосакція;
- ультразвукова;
- лазерна.
Мезотерапевтична (ін’єкційна) ліпосакція
Ін’єкційна дія або ліпосакція за допомогою спеціальних розчинів (мезотерапевтична). Допомагає не лише зменшити об’єми тіла, а й відкоригувати контур, підтягнути шкіру та зробити її більш пружною. Нерідко до складу, що вводять, додається гіалуронова кислота або вітамінний комплекс, який підбирається в залежності від особливостей стану пацієнта.
Ультразвукова безопераційна ліпосакція
Метод безопераційної ультразвукової ліпосакції працює завдяки тому, що під впливом ультразвуку жирові клітки пошкоджуються, жир розріджується і виводиться через кровоносну, лімфатичну системи та печінку. При цьому судини, м’язи, шкіра не травмуються, оскільки їхні клітини мають більшу міцність, ніж клітини жирових відкладень.
Безопераційну ультразвукову ліпосакцію ще називають кавітацією і часто проводять в комплексі з загальним масажем і лімфодренажем – процедурою, що запускає лімфотік. Щоб зменшити навантаження на печінку, рекомендується дотримуватися дієти після ультразвукової ліпосакції.
Переваги ультразвукової безопераційної ліпосакції :
- Виключається утворення шрамів, поява гематом, не накладаються шви.
- Процедура досить безболісна, якщо порівнювати її з операцією. Під час її проведення можна використовувати місцеві анестетики.
- Ультразвукову ліпосакцію можна проводити в будь-яку пору року, не боячись розвитку ускладнень через негативний вплив зовнішніх кліматичних умов.
- Ліпосакція ультразвуком не вимагає проведення особливої реабілітації. Єдина рекомендація – відразу після процедури виключити серйозні фізичні навантаження. З дотриманням дієти та регулярних занять спортом можна зберегти результат ультразвукової ліпосакції на довгий час. За одну процедуру безопераційної ультразвукової ліпосакції можна видалити приблизно 4 сантиметри в об’ємі, що відповідає 0,5 літрам жирової рідини.
Безопераційна лазерна ліпосакція
Безопераційна лазерна ліпосакція дозволяє видалити місцеві відкладення жиру на животі, підборідді, щоках, ягодицях, руках, спині, стегнах. Переваги проведення безопераційної ліпосакції за допомогою лазера включають:
- Не порушується цілісність кровоносних судин.
- Виключається утворення шрамів, синців, не застосовуються шви.
- Під впливом лазера виробляється колаген, що додатково забезпечує вирівнювання поверхні шкіри.
- Відсутній тривалий реабілітаційний період, як і в разі оперативного видалення жирових відкладень.
- Мінімальний ризик ускладнень після процедури.
Процедура виконується під місцевою анестезією, тому біль і неприємні відчуття у більшості випадків повністю виключаються. Результати після проведення ліпосакції лазером різняться для кожної особи. Є позитивні відгуки про безопераційну ліпосакцію, але також і негативні. Це пов’язано з тим, що не всі дотримуються дієти та займаються спортом, хоча це необхідно, оскільки від цього залежить тривалість ефекту безопераційної ліпосакції. Ті, хто зміг змінити свій спосіб життя після процедури, говорять про стійкий і помітний результат.
Відновлення
Безопераційне ліпомоделювання не вимагає складного та тривалого відновлення, проте все ж деяких рекомендацій потрібно дотримуватися:
- Обмежте фізичні навантаження, включаючи фітнес та силові тренування. Навіть у повсякденному житті не рекомендується піднімати важке.
- Важливо дотримуватися дієти. Чому? Виведення жирової емульсії значно збільшує навантаження на печінку, тому про жирну та смажену їжу краще на час забути. Те ж саме стосується алкоголю.
- Повинні носити компресійний одяг протягом певного періоду. Ця рекомендація стосується не всіх типів ліпосакції і залежить від зони корекції.
Як довго треба пам’ятати про обмеження? Про це вам скаже пластичний хірург. Для підвищення ефективності ліпомоделювання лікар може призначити пресотерапію (лімфодренажний масаж) та інші фізіотерапевтичні процедури.
Протипоказання до безопераційної ліпосакції
Безопераційна ліпосакція не проводиться під час вагітності та годування груддю, при цукровому діабеті, захворюваннях печінки, психічних розладах, жовчнокам’яній хворобі, онкологічній патології та захворюваннях лімфатичної системи. Наявність кардіостимулятора, ендопротезування суглобів в анамнезі також є протипоказанням до ліпомоделювання.