Апаратний манікюр — це спеціальний метод обробки нігтів та кутикули, який виконується за допомогою професійного обладнання. Апаратний (гарячий) манікюр передбачає відсутність ріжучих інструментів. Для обробки нігтів використовується спеціальна манікюрна машинка із обертаючою насадкою. Апарат для манікюру нагадує товстий фломастер чи маркер. З одного боку він під’єднаний кабелем до апарату живлення, а з іншого боку інструмент має отвір, куди встановлюються фрези різного діаметру, абразивності, довжини та форми.
Найчастіше майстри використовують такі типи насадок:
- Корундову. Це овальна чи кульовидна фреза для делікатної обробки шкіри та нігтів.
- Алмазну. Вона буває двох видів: спечена (добре збирає акрил) та обложена (з напиленням)яка підходить для обробки нігтів, спилювання бічних валиків, надання потрібної форми нігтьовій пластині, видалення кутикули.
- Металеву (вуглецеву) фрезу. Має дрібні насічки, використовується для попередньої обробки нігтьової пластини.
- Фетрову насадку. Використовується для полірування нігтів та фінішної обробки шкіри.
Швидкість обертання свердла з фрезою становить від 5 до 35 тисяч обертів в хвилину. Налаштування швидкості залежить від області застосування та структури шкіри. Для ніжної шкіри потрібна менша швидкість і тонка фреза, для грубої поверхні – навпаки.
Плюси та мінуси апаратного манікюру
До переваг апаратного манікюру відносять:
- Безпека. При обережній роботі виключені порізи та інші мікротравми.
- Простота. Вивчити всі нюанси апаратної обробки допоможуть курси для початківців або тематичні відеоуроки. Для освоєння основ достатньо прочитати докладну інструкцію.
- Швидкість обробки. Швидкість обертання фрез дозволяє скоротити час, витрачений на манікюр.
- Компактність комплекту. Невеличку машинку, яка працює на батарейках, зручно взяти з собою, вона упакована в футляр чи коробку і не вимагає тщательного догляду.
- Можливість роботи з натуральними або штучними нігтями. Насадки дозволяють добре обробити кутикулу, не шкоджуючи гель чи акрил.
- Безболісність і довговічність. Під час роботи машинки неприємних відчуттів немає, ефект від процедури зберігається до 3 тижнів.
Апаратний манікюр в домашніх умовах
Для того щоб провести домашній апаратний манікюр, важливо уважно ознайомитися з інструкцією використання комплекту для апаратного манікюру. Процедура здійснюється комплектом для апаратного манікюру, призначеним для домашнього використання; професійний комплект для апаратного манікюру не рекомендується використовувати, оскільки для його використання потрібні певні навички.
Апарат для домашнього апаратного манікюру має кілька відмінностей від того, що використовується в салонах. Швидкість обертання насадок не перевищує десять тисяч обертів в хвилину, тоді як професійні досягають тридцяти чи навіть сорока тисяч. Краще перед тим, як спробувати провести процедуру самостійно, відвідати салон і уважно вивчити техніку апаратного манікюру від фахівців, пройти спеціалізовані курси або відеокурси в інтернеті.
Розпочинати апаратний манікюр в перший раз слід у повільному темпі, оскільки можна пошкодити нігтьові пластини, працюючи в швидкому темпі і не маючи при цьому необхідного досвіду. Під час проведення процедури не слід посилено торкатися обертаючої насадкою до нігтів або до шкіри, утримувати насадку в одному місці і працювати з апаратом в режимі максимальної швидкості. Тримати апарат необхідно в тому ж положенні, що і авторучка, а видаляючи сухі ділянки шкіри та бокові валики, його необхідно нахиляти під кутом у 45 градусів. Послідовність проведення процедури така:
- Почніть з очищення нігтів від залишків лаку та обезжирення нігтьової пластини ваткою, змоченою в спирті або рідині для зняття лаку без ацетону.
- Потім за допомогою спеціальної палички (дерев’яної чи металевої) необхідно присунути кутикулу до основи нігтя.
- Потім середньою абразивною насадкою повільно видаліть суху шкіру вздовж контуру нігтя та в кутах нігтів.
- Далі шліфувальною насадкою відполіруйте нігтьову пластину до блиску, при цьому бажано не торкатися кончиком сопла поверхні нігтя, оскільки там можуть з’явитися подряпини.
Апаратний манікюр у домашніх умовах готовий. За бажання змастіть шкіру рук кремом або нанесіть на нігті прозорий або кольоровий лак.
Техніка безпеки: на що звернути увагу
Щоб уникнути випадкових травм, важливо дотримуватися простих правил.
- Під час роботи корпус апарата тримають під кутом у 45 градусів.
- Не можна тривалий час утримувати фрезу на одному місці, це може призвести до порізів і подряпин.
- Рухи повинні бути плавними і не поспішними.
- Ідеальна швидкість обертання фрези – 12 000-15 000 обертів в хвилину.
- Вибір насадки залежить від стану шкіри і нігтів. Якщо вони м’які і крихкі, використовують керамічні дрібноабразивні фрези. Для грубої шкіри і жорстких ребристих пластин підійдуть потужні інструменти з великим зерном. Під час тривалої роботи, пов’язаної з обробкою дуже запущених рук, кожні 20 хвилин слід робити перерву, це подовжить термін служби апарата.
- Якщо кутикула дуже розрослася, рекомендується спочатку пом’якшити її кислотовмісною рідиною, ретельно витерти пальці, і тільки після цього приступати до обробки. Такий метод допоможе скоротити час манікюру і захистить від випадкових розривів шкіри. Випадкові порізи слід обробити розчином перекису водню.
- Апаратну обробку нігтів рекомендується робити 1 раз в 2-3 тижні. В проміжках гарний стан нігтів підтримає європейський манікюр.
Кому не варто пробувати апаратний манікюр
Попри безліч плюсів, обробка пластин фрезами підійде не всім. Вона протипоказана володаркам занадто м’яких та тонких нігтів; людям з дуже ніжною кутикулою та судинами, розташованими близько до поверхні шкіри; пацієнтам із грибковими захворюваннями нігтів.
Абсолютним протипоказанням стане цукровий діабет та інші хронічні захворювання у тяжкій формі.