Целюліт (гіноїдна ліподистрофія) – це специфічна зміна жирових клітин, яка виявляється у виникненні рельєфної та горбистої шкіри, причиною якої є порушення лімфотоку та мікроциркуляції крові.
За статистикою у жінок цей недолік зустрічається набагато частіше і виражений більше, ніж у чоловіків. Це пов’язано з роботою жіночих гормонів.
Слід сказати, що останні досягнення в косметології дозволяють успішно усувати цей недолік навіть у найвиразніших проявах, але для цього необхідно встановити причини виникнення целюліту:
- порушення роботи щитовидної залози ендокринної системи;
- неправильна виробка гормонів, що призводить до підвищення рівня естрогенів у крові;
- несприятлива спадковість;
- хронічні захворювання ШКТ;
- неправильне харчування, що веде до ожиріння;
- стрес;
- шкідливі звички (куріння, переїдання, алкоголь).
Антицелюлітний масаж – це комплекс процедур, головною метою яких є активізація обмінних процесів в підшкірному жировому шарі. Застосовуються механічні та рефлекторні впливи на уражені області. Завдяки цьому тканина насичується киснем, нормалізується відтік лімфатичної рідини. Утворення целюліту розмелюються на фрагменти і разом із продуктами метаболізму, зайвою рідиною і шлаками виводяться з організму.
Для помітного результату потрібно пройти курс антицелюлітного масажу 10-12 процедур.
Види Антицелюлітного масажу
- Ручний. Не використовуються додаткові пристосування, для поліпшення ефекту використовуються олії, лосьйони, гелі.
- Апаратний. Виконується за допомогою спеціального обладнання, яке забезпечує необхідний вплив (масаж LPG, вібраційний).
- Вакуумний. Проводиться апаратом або медичними банками, ефект досягається за рахунок негативного тиску, який стимулює вивід рідини, лімфоток.
- Лімфодренажний. Поліпшує лімфо- та кровообіг, популярний у боротьбі з застійними явищами, набряками.
Ручний антицелюлітний масаж (ручна ліпосакція)
Проведення маніпуляцій цього типу дозволяє швидко і ефективно боротися з надлишками жиру, активуючи дренажну систему всього організму. Проте слід розуміти, що вплив руками на певні області недосвідченим майстром може призвести не до поліпшення, а до загострення проблеми. Тому перед тим як проводити процедуру, обирайте досвідченого, перевіреного спеціаліста.
Ручний мануальний антицелюлітний масаж приносить не лише косметичний позитивний ефект, а й велику користь взагалі всьому організму. В основі впливу лежить процес виведення токсинів, діючи на лімфу. Ручний масаж:
- покращує кровообіг і роботу лімфатичної системи;
- усуває надлишки жиру;
- піднімає тонус м’язів;
- відновлює нервову систему;
- знімає стрес.
Посилити вплив на підшкірні шари допомагають спеціальні антицелюлітні олії, креми та лосьйони. Ще однією перевагою даного виду масажу є його доступність. Проведення процедури без застосування механічних приладів і апаратів значно зменшує перелік протипоказань і робить його доступним більшості людей. При цьому кваліфікований спеціаліст здатний ефективно проводити масаж не лише в косметологічному центрі, а й вдома, що робить дану процедуру більш доступною.
Перед початком процедури необхідно провести кілька підготовчих дій:
- прийняти теплу ванну чи душ для розігріву м’язів;
- провести очищення шкіри (салонний чи домашній пілінг);
- нанести крем з природними компонентами (мед, морська сіль, ароматні олії і ін.). Також не завадить перевірити алергічну реакцію вашого організму на складові компоненти використовуваних косметологічних засобів під час масажу.
Кількість сеансів ручної ліпосакції залежить від ступеня ураження і обсягів проблемних зон, а також від індивідуальних особливостей організму. Для усунення легкої форми целюліту і підтримки шкіри в гарному стані достатньо 1-2 курсів на рік. Якщо ступінь ураження велика і запущена, то для її усунення знадобиться мінімум 4-5 курсів на рік. Також на ефективність і кількість сеансів масажу впливає вік пацієнтки: чим вона старша, тим повільніше відбуваються обмінні процеси і потрібні додаткові заходи в боротьбі з патологією.
Апаратний (біоенергомасажер)
Апаратний антицелюлітний масаж поєднує в собі механічний та апаратний вплив на тканини і м’язи з використанням спеціального косметологічного обладнання. Пропорції використання апаратури під час процедури коригуються індивідуально, що робить цей вид масажу дуже ефективним у боротьбі з целюлітом.
Основними перевагами апаратного антицелюлітного масажу є:
- Вплив здійснюється на глибокі шари епідермісу, що дозволяє усувати навіть найважчі та запущені проблемні зони.
- Робота обладнання ведеться неперервно, використовуються різні насадки і ступені впливу. Це дозволяє рівномірно і ретельно обробляти кожну проблемну зону.
- БЗавдяки тому, що вплив здійснюється глибоко, досягаючи нервових закінчень, можна досягти не лише косметичного, але і лікувального ефекту. Наприклад, розслабляються м’язи, відходить напруженість, стрес, хронічна втома.
- При активному впливі за допомогою апаратури на підшкірний жир, він швидко розщеплюється і виводиться з організму. Завдяки цьому можна скорегувати фігуру та впозбутися зайвої ваги.
- Покращується лімфоток, активізується кровопостачання, що дозволяє кліткам швидко насичуватися киснем і поживними елементами. Шкіра стає гладенькою, пружною, підтягнутою, зникає набряклість.
Апаратний антицелюлітний масаж можна використовувати в будь-якому віці з урахуванням особливостей організму. Так як вплив здійснюється глибоко, перед початком сеансу необхідно проконсультуватися з лікарем. Масаж проти целюліту з використанням обладнання має кілька видів, залежно від використаної апаратури:
- Вакуумний. У спеціальних банках присосках створюється від’ємний тиск, які діють спрямовано на проблемну зону протягом 1 хвилини. Банки пересуваються по лімфотоку і діють як дренаж.
- Пресотерапія. Під час процедури надягаються спеціальні манжети. Усередину під тиском подається стиснутий повітря, яке впливає на м’язи і підшкірний жир. Під час такого впливу кровоносні судини розширюються, швидко виводячи токсини та зайвий жир з організму.
- Застосовуються також LPG-масаж, ультразвуковий, роликовий. Кожен з них має свої особливості. Для досягнення результату необхідно пройти курс процедур від 7 до 10 в залежності від ступеня розвитку «апельсинової кірки».
Вакуумний або баночний антицелюлітний масаж
Процедура виконується з використанням баночок, що і надало назву цьому типу масажу. Вплив ґрунтується на рефлекторику, тобто відбувається подразнення певної ділянки шкіри для активації роботи клітин і судин. Вакуум, який виникає всередині баночки, витягає на себе кровоносні потоки, таким чином задіяні кровоносна і лімфатична системи.
Для проведення процедури використовують силіконові, скляні, гумові та пластикові баночки. Силіконові та гумові м’якші та простіші в роботі, тому їх використовують найчастіше.
Через вплив баночного масажу шкіра стає м’якою і еластичною, підвищується її пружність і тонус. До цього також додаються ще декілька позитивних ефектів:
- Покращується робота м’язів, прискорюється підтягування тканин, зменшується чутливість до підвищеної температури. Саме проведення баночної процедури особливо підходить для прихильників бані та сауни.
- Формується красива фігура, зникають зайві жири, якщо поєднати процедуру вакуумного масажу з плаванням і правильним харчуванням, можна за більш короткий період позбавитися від шлаків, вивести токсини, створити прекрасну фігуру з красивою шкірою.
Для проведення вакуумного антицелюлітного масажу краще звертатися до перевірених спеціалістів у косметологічний центр. Ефективність процедури залежить від кількості проведених сеансів, рівня складності «апельсинової корки» та організованості самої людини. Дотримуючись рекомендацій, можна не лише досягти хороших результатів, а й зберегти їх протягом кількох років.
Лімфодренажний антицелюлітний масаж
Лімфодренажний масаж з’явився порівняно недавно, але вже довів свою ефективність. Техніку цього масажу розробив відомий лікар Паскаль Кош. Він визначив, що проведені масажні рухи вздовж лімфотоку на шкірі усувають набряклість та нерівності на шкірі в декілька разів швидше. Косметологічний ефект при усуненні «апельсинової корки» стає видимим вже після 2-3 сеансів.
За своєю суттю лімфодренажний масаж – це спрямований фізіологічне вплив на підшкірні шари клітин для активації роботи лімфатичної системи, що дозволяє прискорити рух рідин, вивід токсинів і шлаків з організму.
Методика виконання цього виду масажу передбачає визначення лімфатичних вузлів, уміння впливати на них точково, а також проводити всі спрямовані дії з рухом лімфи. Під час процедури майстер виконує рухи в напрямку лімфи, переводячи роботу з нижньої частини тіла в верхню. Під час проведення процедури використовують спеціальні олії та креми, які глибоко проникають в тканини і дозволяють швидше активувати процеси регенерації клітин.
Лімфодренажний масаж можна застосовувати в домашніх умовах, він безболісний, рекомендований для людей різного віку.
Перед проведенням сеансу шкіру необхідно очистити і трохи розігріти. Усі рухи виконуються обережно, без сильного натискання. Спочатку проводяться легкі погладжування і розтирання в напрямку току лімфи. Коли шкіра добре розігріється, можна включати пощіпування та натискання. Рухи не повинні бути різкими, всі дії виконуються знизу по периферії в центр вгору, оскільки саме так йде лімфа.
Для досягнення помітного ефекту необхідно проводити 1 курс в півроку. У курс входять 8-10 сеансів. Тривалість однієї процедури коригується індивідуально, в середньому виконується приблизно 15-20 хвилин на кожну проблемну зону.
Техніка антицелюлітного масажу
Основними техніками антицелюлітного масажу, які використовують професійні масажисти, є:
- Погладжування: Легкими рухами пальців розпочинається і завершується будь-який вид масажу, включаючи антицелюлітний. Цей метод поліпшує кровообіг в капілярах.
- Розтирання: Техніка розтирання схожа на погладжування, проте цей процес відбувається інтенсивніше, пальці рук при цьому широко розставлені і щільно прилягають до шкіри. Розтирання сприяє зменшенню підшкірного жиру, підвищує м’язовий тонус, виводить воду з організму. На ногах розтирання виконується знизу вгору, а на стегнах – круговими рухами.
- Плескання: Ця техніка антицелюлітного масажу представляє собою серію енергійних ударів пальцями або стиснутим кулаком різної інтенсивності.
- Натискання: Розподіляється на поверхневе і глибоке. Під час поверхневого натискання шкіра натягується і відпускається, сприяючи розмягченню верхніх зон, завантажених целюлітом. Глибоке натискання супроводжується захопленням великих шматків шкіри і схоже на розтирання тіста з поступовим зближенням рук. Глибокі захоплення викликають сильний наплив крові, активізуючи діяльність судин і позитивно впливаючи на ушкоджену сполучну тканину.
Антицелюлітний масаж в домашніх умовах
За відгуками, антицелюлітний масаж в домашніх умовах володіє високою ефективністю. Однак, під час проведення масажу або самомасажу вдома слід дотримуватися декількох правил:
- Приступати до антицелюлітного масажу слід тоді, коли м’язи розігріті і розслаблені, при цьому руки масажиста не повинні бути ані вологими, ані холодними.
- Розпочинати антицелюлітний масаж слід з повільного темпу, поступово нарощуючи його.
- Рухи масажиста повинні направлятися знизу вгору (від колін до сідниць).
- Не варто масажувати внутрішню частину стегон, пахви та зону підколінної впадини.
- Антицелюлітний масаж ефективний лише при його регулярності: його необхідно робити не менше півгодини і не рідше одного разу в 7 днів.
Як робити антицелюлітний масаж в домашніх умовах?
Щоб позбутися від целюліту, не обов’язково здійснювати процедури антицелюлітного масажу в салоні краси – достатньо скористатися кількома методами, які легко застосовувати в домашніх умовах. Ось деякі з них:
- Для стегон і сідниць: Складіть пальці в кулак і амплітудними рухами з силою проводьте кулаком від коліна до стегна і назад, доки шкіра не підчервоніє.
- Для стегон, сідниць і колін: Складіть пальці разом і масажуйте уражені целюлітом зони круговими рухами.
- Для живота і стегон: Захопіть шкіру між пальцями і рухайтесь щипцями від нижньої частини тіла до верхньої. Щипати при цьому потрібно інтенсивно, але не сильно, щоб не залишати синців.
- Для стегон, живота і сідниць: Сформуйте з вказівного та великого пальців трикутник і, натискуючи на шкіру, рухайте його в напрямку великого пальця руки.
Кожен з цих методів антицелюлітного масажу, за відгуками, дозволяє зменшити прояви “апельсинової кірки”, легко виконуючись без допомоги фахівців.
Протипоказання до антицелюлітного масажу
Масаж представляє собою активний вплив на організм через шкірні покриви, тканини і м’язи. Цей процес може викликати погіршення стану здоров’я або загострення хронічних захворювань. З цієї причини існують певні умови, при яких проведення масажу не допускається.
Умови, при яких масаж не рекомендується:
- висока температура тіла;
- наявність ГРВІ та інших інфекційних захворювань;
- наявність запальних елементів на шкірі, включаючи алергічні реакції;
- прояви варикозного розширення вен і/або тромбофлебіту;
- період вагітності;
- психічні розлади;
- онкологічні захворювання;
- період годування груддю;
- період менструації;
- наявність захворювань серцево-судинної системи (хвороби серця, тромбоз, варикозне розширення вен, тромбофлебіт);
- наявність дерматологічних захворювань;
- захворювання крові;
- наявність ВІЛ-інфекції.
Крім загальних обмежень, існують специфічні обмеження, пов’язані з конкретними зонами тіла. Наприклад, проведення масажу в області живота не рекомендується при проблемах з ШКТ та хронічних захворюваннях сечостатевої системи.