Асцит – це медичний термін, який використовується для позначення нагромадження водянистої рідини в черевній порожнині, що призводить до утворення великого об’єму живота. Це стан, коли збільшення об’єму рідини може бути відчутно при пальпації черева. Асцит може бути наслідком різних захворювань, таких як цироз печінки, серцева недостатність, хронічний застій серця, ракові захворювання, запалення черевної порожнини та інші стани.
Процес утворення асциту пов’язаний з порушенням рівноваги між виробленням та відтоком рідини в черевній порожнині. Якщо цей процес порушений, рівень рідини у черевній порожнині може зростати, що призводить до утворення асциту.
Симптоми асциту можуть включати збільшення об’єму живота, важкість та дискомфорт в черевній ділянці, втрату апетиту, запаморочення та інші ознаки. Лікування асциту зазвичай залежить від його причини і може включати вживання діуретиків (ліків, що сприяють виведенню зайвої рідини з організму), обмеження споживання натрію, парацентез (процедура видалення рідини через пункцію живота) або лікування основного захворювання.